Кошничка 0 x

Product

Mizon Joyful Time Essence Mask – Royal Jelly

120 ден

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Среќни моменти за вашата кожа! Mizon Joyful Time Essence Mask – Royal Jelly е маска која содржи екстракт од Royal Jelly (матичниот млеч од пчела) (250ppm) и ја подобрува состојбата на кожата. Лист-маската со есенција од матичниот млеч на пчела, обезбедува здрава состојба на кожата со зајакнување на бариерата и доставување доволно хранливост на кожата.

Тоа е 3D лист-маска која природно се прилепува на кожата за да даде високо концентрирани активни состојки кои ја одржуваат кожата хидрирана.

Употреба: По миењето на лицето, нанесете тонер. Потоа извадете ја лист-маската од пакувањето. Покријте го лицето со маската з апочнувајќи со делот околу очите. По 10 до 20 минути отстранете ја маската и нежно тапкајте го лицето за да се впие преостанатата есенција.

Mizon Joyful Time Essence Mask – Royal Jelly

120 ден