Кошничка 0 x

Product

Mizon Snail Repair Intensive BB Cream SPF 50+ PA+++ #23

1.399 ден

Доколку барате високо покривен балзам за вистински свеж и природен изглед, пробајте го Mizon Snail Repair Intensive BB Cream SPF 50+ PA+++ #23 со слуз од полжав кој ги покрива црвенилото и акните и дава сјаен изглед на кожата. Овој производ со нежна формула, содржи висока концентрација на слуз од полжав и природни навлажнувачки состојки, дава здрава покривност и придонесува за зголемување на хидратацијата на лицето.

Достапност: Има залиха
Сподели на:

Овој продукт придонесува за осветлувањето на кожата, делува против брчки и штити од штетните UV зраци, кои се главни причинители за појава на хиперпигментација и пеѓи.

Гелот од еластомер што го содржи, ги пополнува пукнатините на кожата и ја прави понежна и помазна. Овој крем го одржува оптималното ниво на масло и вода во кожата.

Збогатен со ниацинамид и аденозин, има две фукции, заштитува од сонце и се користи како подлога за шминка. BB кремот се користи во последниот чекор од рутината на негата на кожата и може да се најде во повеќе тонови. Се препорачува за оние кои имаат чувствителна и сува кожа и за оние кои бараат навлажнувачка покривност со природен изглед.

Употреба: Нанесете умерено количество од прозводот на целото лице како последен чекор од вашата рутина за нега.

Mizon Snail Repair Intensive BB Cream SPF 50+ PA+++ #23

1.399 ден