Кошничка 0 x

Product

Mizon Snail Repair Eye Cream 25ml

1.190 ден

Ако ако имате изморена кожа или сте загрижени за подрачјето околу очите, препуштете ги своите грижи на Mizon Snail Repair Eye Cream, крем за очи со високо квалитетна, мулти функционална формула, со 80% слуз од полжав кој хидрира, помага да се намалат фините линии и обезбедува осветлување на темните области околу очите. Муцинот придонесува за природно обновување на кожата, задржувајќи ја влажноста околу очите, додека аденозинот и пептидите ја затегнуваат кожата и играат улога во подобрување на брчките.

Дејство:

  • Намалување на брчки
  • Намалување на темни кругови
  • Зголемување на елстичноста

Хидратација и враќање на свежината

Бидејќи кожата околу очите е потенка, лесно зе забележува дека е потемна. Овој крем за очи, кој брзо се апсорбира без леплива трага, содржи ниацинамид со кој го осветлува и хидрира подрачјето околу очите.

Се препорачува за оние кои имаат минимални како и длабоки брчки околу очите, за оние имаат чувствителна, уморна или дехидрирана кожа во подрачјето околу очите пoради надворешните влијанија, кои имаат темни кругови околу очите, или кај кои е намалена еластичноста на кожата.

 

 

 

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

[УПОТРЕБА] Со тапкање нанесете мала количина околу очите и тапкајте нежно за да се апсорбира.

[СОСТАВ] вода, филтрат од слуз од полжав, глицерин, бутилен гликол, ниацинамид, масло од семе од Limnanthes alba, цетеарил оливат, глицерил стеарат, сорбитан оливат, сквалан, октилдодецил миристат, цетеарил алкохол, 1,2-хександиол, диметикон, PEG-100 стеарат, синтетички пчелин восок, полиакрилат-13, палмитинска киселина, полиизобутен, стеаринска киселина, етилхексилглицерин, аденозин, полисорбат 20, сорбитан изостеарат, динатриум EDTA, сок од Betula alba, екстракт од Portulaca oleracea, екстракт од семе од Prunus amygdalus dulcis (благ бадем), натриум хијалуронат, палмитоил трипептид-5, бакар трипептид-1, феноксиетанол.

Mizon Snail Repair Eye Cream 25ml

1.190 ден