Кошничка 0 x

Product

Mizon Snail Repair Intensive Gold Eye Gel Patch

1.550 ден

Како до инстант ефект во намалувањете на отокот и темните кругови околу очите?

Слуз од полжав, 24K злато, пептиди, ниацинамид, колаген, хијалурон… звучи примамливо зарем не?

Потопени во висококонцентрирана есенција која длабински ја негува, ревитализира и осветлува кожата околу очите, правејќи ја свежа и еластична, моќта на Mizon Snail Repair Intensive Gold Eye Gel Patch лепенките за очи се должи на на исклучителната формула која содржи висока коцентрација на слуз од полжав, 24К злато, ниацинамид, пептиди, хијалурон и аденозин.

Благодарение на главните состојки овие хидрогел лепенки делуваат ефикасно во регенерација на кожата околу очите, во намалување на фините линии и спречување на појава на нови линии и брчки, осветлување на подрачјето околу очите и стимулирање на производство на колаген со цел кожата да биде еластична и позатегната.

Бенефит завашата кожа:

  • Ги намалува брчките
  • Интензивно хидрира
  • Ги намалува темните кругови
  • Ја намалува подуеноста
  • Ја подобрува еластичноста
  • Ја регенерира кожата
  • Ја ревитализира уморната кожа
  • Ја спречува појавата на нови брчк

Зошто е потребна посебна нега на кожата околу очите?
Поради тоа што кожата околу очите е многу тенка, помалку отпорна на разни оштетувања и дразби и повеќе склона кон појава на фини линии и брчки како и отоци и промени во бојата.

 

Достапност: Има залиха
Сподели на:

Употреба: По чистењето на лицето и нанесување на тонер, извадете по една лепенка користејќи ја лажичката од пакувањето. По поставувањето на лепенката долж линијата на окото, оставете ја да стои од 20 до 40 минути. Потоа отстранете ја и нежно масирајте или тапкајте за да се впие преостанатата есенција.

Активни состојки: Ниацинамид 2.1% и аденозин 0,04%

Состав: вода, глицерин, калциум хлорид, Ceratonia siliqua (кароб) гума, ксантан гума, ниацинамид, дипропилен гликол, метилпропандиол, филтрат од слуз од полжав, 1,2-хександиол, пентилен гликол, екстракт од семе од Citrus grandis (грејпфрут), екстракт од стебло од Bambusa textilis, екстракт од лист од Pinus palustris, прав од Chondrus crispus, хидролизиран колаген, PEG-60 хидрогенирано рицинусово масло, етилхексилглицерин, екстракт од Phellinus linteus, екстракт од Inonotus оbliquus (печурка), злато, аденозин, октапептид-7, sh-октапептид-4, sh-олигопептид-4, sh-олигопептид-4, sh-декапептид-7, sh-декапептид-9, sh-пентапептид-19, кафеоил трипептид-1, хидроксиетилцелулоза, синтетички флуорфлогопит, калај оксид, титаниум диоксид, железо оксид (CI 77491), феноксиетанол, динатриум EDTA, парфем.

Mizon Snail Repair Intensive Gold Eye Gel Patch

1.550 ден