Кошничка 0 x

Product

Mizon Snail Repair Intensive Toner 100ml

1.290 ден

Mizon Snail Repair Intensive тонерот со концентриран филтрат од слуз од полжав, ја враќа рамнотежата на вода и масти и виталноста на кожатa, го успорува процесот на појава на брчки, овозможува еластичност и обновување на кожата.

Вметнете го овој производ во својата рутина, веднаш по миењето и почувствувајте го моменталниот ефект на зголемена хидратација. Транспарентната гел текстура на водена база овозможува флексибилност со длабока хидратација, со лесна впивливост, без сушење на кожата.

Дејство:

 • Ги намалува фините линии
 • Ја спречува појавата на брчки
 • Ја подобрува еластичноста на кожата
 • Ги контролира порите и ја спречува појавата на црнки
 • Ја измазнува текстурата на кожата
 • Го изедначува нерамномерниот тен
 • Ја обновува кожата
 • Ја зголемува отпорноста на кожата

Не содржи парабени и вештачки парфеми кои предизвикуваат иритации, така што може да се употребува и за чувствителна кожа.

Има мултифункционална формула која покрај високата концентрација на филтрат од слуз од полжав содржи и аденозин, состојка позната по своето антиејџ дејство, во намалување на фините линии и спречување на појава на нови линии и брчки, подобрување на тенот и стимулирање на производство на колаген. Содржи и екстракт од азиска центела кој ја смирува иритацијата на кожата.

Овој тонер е наменет за корисниците кои:

 • сакаат да ја намалат појавата на фини линии и брчки
 • имаат потреба од брза хидратација на сувата кожа
 • потребно им е регенерација на нивната оштетена кожа
 • сакаат да ја вратат еластичноста на опуштената кожа
 • имаат потреба од враќање на радијантноста и сјајот, измазнување на нивната груба и изморена кожа

 

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Употреба: Нанесете нежно со дланките соодветна количина на лицето по миењето. Нанесете рамномерно на целото лице за да се апсорбира.

Состав: вода, пропандиол, метил глуцет-20, глицерин, глицерет-26, филтрат од слуз од полжав, C12-14 парет-12, 1,2-хександиол, трехалоза, карбомер, трометамин, пантенол, етилхексилглицерин, аденозин, бутилен гликол, поликватерниум-51, целулозна гума, екстракт од Centella asiatica, екстракт од Houttuynia Cordata, екстракт од семе од Salvia hispanica, екстракт од лист од Origanum vulgare, екстракт од лист од Chamaecyparis obtusa, екстракт од гранче од Salix alba (врба), екстракт од фермент од Lactobacillus/соја, екстракт од Portulaca oleracea, екстракт од гранче од Cinnamomum cassia, екстракт од корен од Scutellaria baicalensis, феноксиетанол.

Mizon Snail Repair Intensive Toner 100ml

1.290 ден