Кошничка 0 x

Product

Sisua by Unleashia Butter Waffle Dough Blusher No.1 Strawberry Vanilla 8g

990 ден 767 ден

Каква е текстурата на руменилото за лице Sisua By Unleashia Butter Waffle Dough Blusher? Дали е тоа нов и поинаков вид на текстура?

Ова руменило има текстура на влажна еластична паста налик на тесто, која ги има предностите на руменило во прав и руменило во вид на крем во исто време! Бидејќи претставува комбинација на овие два типа на руменила, лесно може да се нанесува со дланки, четкички или тупфери и е удобно за користење во секое време.

 Sisua By Unleashia Butter Waffle Dough Blusher има мека, влажна текстура налик на тесто која лесно се лепи на кожата. Предноста на ова руменило е што кожата е навлажнета без да се исуши при нанесување, додека финишот е мазен и мек како кај руменилата во прав!

Нијанси:

  • Strawberry vanilla
  • Apricot Sherbet
  • Honey Oolong
  • Rose Chocolate Mousse

 

Руменилата на 𝗦𝗜𝗦𝗨𝗔 𝗯𝘆 𝗨𝗡𝗟𝗘𝗔𝗦𝗛𝗜𝗔, користете ги во комбинација со Sisua by Unleashia Butter Waffle Glow Stick за да постигнете изглед на свежи образи со здрав сјај.

Достапност: Има залиха
Сподели на:

Земја на производство: Јужна Кореја

Состав: Talc, Mica, Titanium Dioxide, Dimethicone, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Diisostearyl Malate,  Synthetic Fluorofluorophore, Diphenylsiloxy Phenyl Trimethicone, Dimethicone Crosspolymer, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Glyceryl Caprylate, Aluminum Myristate, Yellow Iron Oxide, , Triethoxycaprylylsilane, Red Iron Oxide, Tartrazine, Black Iron Oxide, Lithol Rubine BCA, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Oil, Passiflora Edulis Seed Oil, Sclerocarya Birrea Seed Oil, Water, Tocopherol, 1,2-Hexanediol, Calendula Officinalis Extract

Sisua by Unleashia Butter Waffle Dough Blusher No.1 Strawberry Vanilla 8g

990 ден 767 ден