Кошничка 0 x

Product

Unleashia Mood Shower Eye Palette No.2 Rose Shower 4g

1.140 ден 864 ден

Нема на залиха

Mood Shower Eye Palette e палета на сенки за очи во 5 нијанси на корејскиот бренд 𝗨𝗡𝗟𝗘𝗔𝗦𝗛𝗜𝗔. Овие висококвалитетни долготрајни сенки ќе ви овозможат феноменален изглед како во дневна свежа комбинација така и во вашата вечерна свечена шминка.

𝗨𝗡𝗟𝗘𝗔𝗦𝗛𝗜𝗔 e бренд специјализиран за декоративна козметика со глитер, па она што прави поседна оваа палета на сенки е тоа што таа ги вклучува сите можни форми и текстури на глитер, почнувајќи од холографски парченца, растопливо желе, деликатна бисерна прав до совршено мазна светкава текстура.

На крај, но не помалку важно, производите на 𝗨𝗡𝗟𝗘𝗔𝗦𝗛𝗜𝗔 се cruelty-free и вегански сертифицирани од PETA.

Достапност: Нема залиха
Сподели на:

Земја на производство: Јужна Кореја

Состав:

#Rose Gold – Calcium Titanium Borosilicate, Diphenylsiloxy Phenyl Trimethicone, Synthetic Fluorphlogopite, Titanium Dioxide (C177891), Polypropylene, Petrolatum, Bis-Behenyl/lsostearyl/Phytosteryl Dimer Dilinoleyl Dimer Dilinoleate, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Diisostearyl Malate, Mica, Calcium Aluminum Borosilicate, Iron Oxides (CI 77491), Glyceryl Caprylate, Tin Oxide, Iron Oxides (CI 77499)

#Floral White – Mica, Talc, Silica, Titanium Dioxide (C177891), Magnesium Myristate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Dilsostearyl Matate, Dimethicone, Ethylhexyl Palmitate, Phenyl Trimethicone, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Iron Oxides (CI 77492), Caprylic/Capric Triglyceride, Aluminum Myristate, Iron Oxides (CI 77499), Glyceryl Caprylate, Iron Oxides (CI 77491), Yellow 5 Lake (CI 19140), Tocopheryl Acetate, C115850, Tocopherol

#Baby Pink – Mica, Talc, Ultramarines (CI 77007), Silica, Titanium Dioxide (CI 77891), Magnesium Myristate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Diisostearyl Malate, Ethylhexyl Palmitate, Phenyl Trimethicone, Dimethicone, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Caprylic/Capric Triglyceride, Iron Oxides (CI 77492), Aluminum Myristate, Iron Oxides (CI 77491), Triethoxycaprylylsilane, Glyceryl Caprylate, Iron Oxides (CI 77499). Yellow 5 Lake (CI 119140), Tocopheryl Acetate, Tocopherol

#Dry Rose – Mica, Talc, Silica, Titanium Dioxide (C177891), Magnesium Myristate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Diisostearyl Malate, Dimethicone, Ethylhexyl Palmitate, Phenyl Trimethicone, Iron Oxides (CI 77492), Iron Oxides (CI 77491), Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Iron Oxides (CI 77499), Caprylic/Capric Triglyceride, Yellow 5 Lake (CI 19140), Aluminum Myristate, Glyceryl Caprylate, CI 15950. Tocopheryl Acetate, Tocopherol

#Fog Sand – Mica, Talc, Silica, Titanium Dioxide (C177891), Iron Oxides (CI 77492), Magnesium Myristate, Calcium Titanium Borosilicate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Iron Oxides (CI 77491), Diisostearyl Malate, Iron Oxides (CI 77499), Dimethicone, Ethylhexyl Palmitate, Phenyl Trimethicone, Hydrogenated P0ly(C6-14 Olefin), Caprylic/Capric Triglyceride, Aluminum Myristate, Glyceryl Caprylate, Yellow 5 Lake (CI 19140). CI 15850, Tocopheryl Acetate, Tin Oxide, Tocopherol

Unleashia Mood Shower Eye Palette No.2 Rose Shower 4g

1.140 ден 864 ден

Нема на залиха