Кошничка 0 x

Product

Unleashia Mood Shower Eye Palette No.3 Nude Shower 4g

1.140 ден 864 ден

Mood Shower Eye Palette e палета на сенки за очи во 5 нијанси на корејскиот бренд 𝗨𝗡𝗟𝗘𝗔𝗦𝗛𝗜𝗔. Овие висококвалитетни долготрајни сенки ќе ви овозможат феноменален изглед како во дневна свежа комбинација така и во вашата вечерна свечена шминка.

𝗨𝗡𝗟𝗘𝗔𝗦𝗛𝗜𝗔 e бренд специјализиран за декоративна козметика со глитер, па она што прави поседна оваа палета на сенки е тоа што таа ги вклучува сите можни форми и текстури на глитер, почнувајќи од холографски парченца, растопливо желе, деликатна бисерна прав до совршено мазна светкава текстура.

На крај, но не помалку важно, производите на 𝗨𝗡𝗟𝗘𝗔𝗦𝗛𝗜𝗔 се cruelty-free и вегански сертифицирани од PETA.

Достапност: Има залиха
Сподели на:

Земја на производство: Јужна Кореја

Состав:

#Glam Mist – Polymethylsilsesguioxane, Diisostearyl Malate, Calcium Titanium Borosilicate, Dimethicone, Polypropylene, Phenyl Trimethicone, Silica, Titanium Dioxide (CI 77891), Synthetic Fluorphlogopite, Glyceryl Caprylate, Mica, Tin Oxide, Iron Oxides (CI 77491), Yellow 6 Lake (CI 15985)

#Nude Skin – Mica, Talc, Silica, Magnesium Myristate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Diisostearyl Malate, Dimethicone, Titanium Dioxide (CI 77891), Ethylhexyl Palmitate, Phenyl Trimethicone, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Caprylic/Capric Triglyceride, Aluminum Myristate, Glyceryl Caprylate, Yellow 5 Lake (CI 19140). Iron Oxides (CI 77491), Iron Oxides (CI 77492), Tocopheryl Acetate, Iron Oxides (CI 77499), Tocopherol

#Sheer Glitter – Diisostearyl Malate, Polymethylsilsesguioxane, Calcium Titanium Borosilicate, Dimethicone, Synthetic Fluorphlogopite, Phenyl Trimethicone, Polypropylene, Titanium Dioxide (CI 77891), Silica, Mica, Glyceryl Caprylate, Tin Oxide, Iron Oxides (CI 77491), Yellow 6 Lake (CI 15985)

#Soft Silhouette – Mica, Talc, Silica, Titanium Dioxide (CI 77891), Calcium Titanium Borosilicate, Magnesium Myristate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Diisostearyl Malate, Iron Oxides (CI 77492), Iron Oxides (CI 77491), Phenyl Trimethicone, Ethylhexyl Palmitate, Dimethicone, Iron Oxides (CI 77499), Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Caprylic/Capric Triglyceride, Aluminum Myristate, Glyceryl Caprylate, Tocopheryl Acetate, Yellow 6 Lake (CI 15985), Tin Oxide, Tocopherol

#Night Sparkle – Talc, Mica, Iron Oxides (CI 77491), Iron Oxides (CI 77499), Silica, Iron Oxides (CI 77492), Calcium Aluminum Borosilicate, Ultramarines (CI 77007), Magnesium Myristate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Diisostearyl Malate, Phenyl Trimethicone, Ethylhexyl Palmitate, Hydrogenated Poly(C614 Olefin), Dimethicone, Caprylic/Capric Triglyceride, Titanium Dioxide (CI 77891), Aluminum Myristate, Glyceryl Caprylate, CI 15850, Tocopheryl Acetate, Tin Oxide, Tocopherol

Unleashia Mood Shower Eye Palette No.3 Nude Shower 4g

1.140 ден 864 ден