Кошничка 0 x

Product

Unleashia Mood Shower Eye Palette No.1 Vanilla Shower 4g

1.140 ден 864 ден

Mood Shower Eye Palette e палета на сенки за очи во 5 нијанси на корејскиот бренд 𝗨𝗡𝗟𝗘𝗔𝗦𝗛𝗜𝗔. Овие висококвалитетни долготрајни сенки ќе ви овозможат феноменален изглед како во дневна свежа комбинација така и во вашата вечерна свечена шминка.

𝗨𝗡𝗟𝗘𝗔𝗦𝗛𝗜𝗔 e бренд специјализиран за декоративна козметика со глитер, па она што прави поседна оваа палета на сенки е тоа што таа ги вклучува сите можни форми и текстури на глитер, почнувајќи од холографски парченца, растопливо желе, деликатна бисерна прав до совршено мазна светкава текстура.

На крај, но не помалку важно, производите на 𝗨𝗡𝗟𝗘𝗔𝗦𝗛𝗜𝗔 се cruelty-free и вегански сертифицирани од PETA.

Достапност: Има залиха
Сподели на:

Земја на производство: Јужна Кореја

Состав:

#Milk Sugar – Mica, Talc, Titanium Dioxide (CI 77891), Silica, Calcium Titanium Borosilicate, Magnesium Myristate, Diisostearyl Malate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Phenyl Trimethicone, Ethylhexyl Palmitate, Dimethicone, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Caprylic/Capric Triglyceride, Aluminum Myristate, Glyceryl Caprylate, Yellow 5 Lake (C1 19140), Iron Oxides (CI 77491), Iron Oxides (CI 77492), Tocopheryl Acetate, Iron Oxides (CI 77499), Tin Oxide, Tocopherol

#Beige Cream – Mica, Talc, Silica, Titanium Dioxide (CI 77891), Magnesium Myristate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Diisostearyl Malate, Dimethicone, Ethylhexyl Palmitate, Phenyl Trimethioone, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Caprylic/Capric Triglyceride, Iron Oxides (C177491), Aluminum Myristate, Iron Oxides (Cl 77492), Glyceryl Caprylate, Iron Oxides (Cl 77499), Yellow 5 Lake (CI 19140), Tocopheryl Acetate, Tocopherol

#Pretzel – Mica, Talc, Silica, Titanium Dioxide (C1 77891), Magnesium Myristate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Ditsostearyl Malate, Dimethicone, lron Oxides (CI 77491), Phenyl Trimethicone, Ethylhexyl Palmitate, Iron Oxides (C1 77492), Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), lron Oxides (Cl 77499), Caprylic/Capric Triglyceride, Aluminum Myristate, Glyceryl Caprylate, Tocopheryl Acetate, Cl 15850, Tocopherol

#Vanilla Cocoa – Mica, Talc, Silica, Titanium Dioxide (CI 77891), Magnesium Myristate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Diisostearyl Malate, Iron Oxides (C1 77499), Dimethicone, lron Oxides (Cl 77492), Phenyl Trimethicone, Ethylhexyl Palmitate, Iron Oxides (CI 77491), Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Caprylic/Capric Triglyceride, Aluminum Myristate, Glyceryl Caprylate, Tocopheryl Acetate, Aluminum Hydroxide, Cl 73360, Tocopherol

#Dark Chocolate – Talc, Mica, Silica, Titanium Dioxide (Cl 77891), Iron Oxides (C177499), Magnesium Myristate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Diisostearyl Malate, Iron Oxides (CI 77491), Dimethicone, Ethylhexyl Palmitate, Phenyl trimethicone, Iron Oxides (CI 77492), Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Caprylic/Capric Trigtyceride, Aluminum Myristate, Glyceryl Caprylate, Tocopheryl Acetate, Tocopherol

 

Unleashia Mood Shower Eye Palette No.1 Vanilla Shower 4g

1.140 ден 864 ден