Кошничка 0 x

Product

Yeouth Retinol Eye Cream 30ml

1.795 ден 1.499 ден

Нема на залиха

Кажете им збогум на брчките, подуеноста и темните кругови околу очите.

Ви го препорачуваме моќниот 𝗥𝗲𝘁𝗶𝗻𝗼𝗹 𝗘𝘆𝗲 𝗖𝗿𝗲𝗮𝗺 на американскиот бренд 𝗬𝗲𝗼𝘂𝘁𝗵. Содржи 2,5% енкапсулиран ретинол, за моќно продолжено дејство без иритација.

Не содржи парфем и сликони. Не содржи парабени, сулфати, минерални масла и било какви штетни или контроверзни состојки.

Ретинолот припаѓа на семејството на витамини А. Тој е познат по својата способност да отстрани бројни недостатоци на кожата како фини линии, брчки, акни, лузни од акни, пигментирани дамки итн. Ја поттикнува синтезата на колаген и го забрзува циклусот на обновување на клетките.

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

САД

Состав: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Isodecyl Neopentanoate, Dicaprylyl Carbonate, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Retinol, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Stearic Acid, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Xanthan Gum, Sodium Hyaluronate, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Oryza Sativa (Rice) Bran Oil, Carbomer, Caffeine, Whey Protein, Steareth-20, Hesperidin Methyl Chalcone, Sodium Hydroxide, Hexylene Glycol, Ethylhexylglycerin, Chlorhexidine Digluconate, Disodium Edta, Anthemis Nobilis (Roman Chamomile) Flower Oil, Sodium Citrate, Tocopheryl Acetate, N-Hydroxysuccinimide, Potassium Sorbate, Dipeptide-2, Citric Acid, Panax Ginseng Root Extract, Undaria Pinnatifida (Wakame) Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Flower Extract, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Chrysin, Palmitoyl Tripeptide-1, Biotin.

Yeouth Retinol Eye Cream 30ml

1.795 ден 1.499 ден

Нема на залиха