Кошничка 0 x

Product

AromaticaSoothing Aloe Aqua Cream 150g

1.140 ден

Нема на залиха

Aromatica Soothing Aloe Aqua Cream е крем без мирис и боја кој е погоден за нега на чувствителна и иритирана кожа. Органскиот алое вера екстракт гелкој е дел од формулата на овој лесно впивлив крем, ја навлажнува и смирува кожата. Посебно е погоден за нега на чувствителна кожа, кожа изиритирана од надворешни влијанија, како сув воздух, UV зраци, студ, ветер и сл.

Овој крем е сертифицирано вегански и е направен од 95% природни состојки. Содржи 83% органски алое гел сертифициран со Ecocert сертификат, церамиди, вода од лаванда, хидролизирани гликозаминогликани, екстракт од рузмарин и екстракт од камилица. Производот има EWG VERIFIED™ сертификат.

Церамидите се состојка со докажано анти-ејџинг дејство, помоќно од она на ретинолот, ниацинамидот и пептидите. Помагаат во зајакнувањето на заштитниот слој на кожата, зголемување на хидратацијата и постигнување на помазна, позатегната и поцврста кожа со помалку видливи линии и брчки.

Водата од лаванда има антиинфламаторно и терапевтско дејство.

Гликозаминогликаните (GAG) познати како мукополисахариди, помагаат за поддршка и одржување на структурните протеини на кожата како што се колагенот и еластинот. Нивните молекули врзуваат големо количество вода и на кожата ѝ даваат длабинска и богата хидратација, со што ја спречува појавата на нови брчки.

Екстрактот од рузмарин е антиоксидант и ја штити кожата од слободните радикали. Тој ја снабдува кожата со железо, калциум и витамини.

Екстрактот од камилица има антиинфламаторно, антифугално, антибактериски и антиоксидантно дејство.

Овој производ е вегански и Cruelty Free, не содржи парабени, силикони, сулфати, фталати, PEG, минерални масла, испарлив алкохол, вештачки ароми и бои.

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Состав: *екстракт од лист од Aloe barbadensis, глицерин, бутилен гликол, каприлилен/капрински триглицерид, вода, *вода од лист од Rosmarinus officinalis, вода од Lavandula angustifolia, 1,2-хександиол, пропандиол, етилхексилглицерин, екстракт од Verbena officinalis, екстракт од лист од Rosmarinus officinalis, екстракт од цвет од Chamomilla recutita, акрилати/с 10-30 алкил акрилат кросполимер, аргинин, полиглицерил-3 метилоглукоза дистеарат, хидролизирани гликозаминогликани, церамид NP, полисахарид од семе од Tamarindus indica. *сертифицирано органски.

aromatica-soothing-aloe-aqua-cream-at-olpeo-korean-skincare-store-skopje.

AromaticaSoothing Aloe Aqua Cream 150g

1.140 ден

Нема на залиха