Кошничка 0 x

Product

Yeouth Day/Night Cream 60ml

1.610 ден 1.399 ден

Нема на залиха

Дали сте во потрага по крем за 24/7 хидратација?

Ви го препорачуваме 𝗗𝗮𝘆/𝗡𝗶𝗴𝗵𝘁 𝗖𝗿𝗲𝗮𝗺 на американскиот бренд 𝗬𝗲𝗼𝘂𝘁𝗵, лесен за употреба преку ден, но доволно хранлив за употреба во текот на ноќта. Содржи моќни состојки кои ги отстрануваат брчките и ја спречуваат појавата на нови.

Клучни состојки:
▪️ слуз од полжав
▪️ хијалуронска киселина
▪️ трипептиди
▪️ екстракт од зелен чај
▪️ пантенол
▪️ екстракт од азиска центела
▪️ екстракт од женшен

Оваа извонредна листа на состојки на 𝗬𝗲𝗼𝘂𝘁𝗵 𝗗𝗮𝘆/𝗡𝗶𝗴𝗵𝘁 𝗖𝗿𝗲𝗮𝗺 зборува многу за неговото дејство.

Формулиран со слуз од полжав која помага во репарирање на оштетувањата на кожата, хијалуронска киселина за хидратација и надополнување на нивото на влага во кожата, зелен чај за заштита од слободните радикали, пептиди кои помагаат во зајакнување, зацврстување и подобрување на еластичноста на кожата, пантенол и азиска центела кои помагаат во смирување на кожата и екстракт од женшен кој ја спречува појавата на брчки.

Овој крем обезбедува оптимална хидратација за кожата, ѝ помага природно да се обнови и ги враќа природните свежина и сјај со секое нанесување.

Следете како изгледаат фините линии, брчките, хиперпигментацијата и лузните и забележете како исчезнуваат со редовната употреба. Овој ултра-мек крем ја подмладува и обновува кожата за здрав, помладешки изглед и блескав тен.

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Земја на производство: САД

Состав: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Butylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Coco-Caprylate/Caprate, Glyceryl Stearate, Dimethicone, Stearic Acid, Phenoxyethanol, Snail Secretion Filtrate, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Oryza Sativa (Rice) Bran Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Panthenol, Ethylhexylglycerin, Carbomer, Carrageenan, Sodium Hydroxide, Polyacrylamide, Bis(Tripeptide-1) Copper Acetate, C13-14 Isoparaffin, Glycine, Sorbitol, Disodium EDTA, Laureth-7, Hydroxypropyl Cyclodextrin, Sodium Hyaluronate, Camellia Sinensis (Green And White Tea) Leaf Extract, Avena Sativa (Oat) Kernel Extract, Arnica Montana Flower Extract, Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Echinacea Purpurea Extract, Panax Ginseng Root Extract, Palmitoyl Tripeptide-38, Glycine Soja (Soybean) Extract.

Yeouth Day/Night Cream 60ml

1.610 ден 1.399 ден

Нема на залиха