Кошничка 0 x

Product

Aromatica Soothing Aloe Vera Gel 300ml

950 ден

Нема на залиха

Пружете ѝ интензивна хидратација на вашата жедна кожа со органскиот алое гел на познатиот корејски бренд за органска и природна козметика AROMATICA.
𝗔𝗥𝗢𝗠𝗔𝗧𝗜𝗖𝗔 𝗢𝗿𝗴𝗮𝗻𝗶𝗰 𝗔𝗹𝗼𝗲 𝗩𝗲𝗿𝗮 𝗚𝗲𝗹 е нелеплив, безбоен, лесен гел кој брзо се апсорбира. Пружа интензивно освежување и смирување на кожата од иритација, црвенило, изгореници од сонце и смирување на акни. Посебно е погоден за нега на чувствителна кожа, кожа изиритирана од надворешни влијанија, како сув воздух, UV зраци, студ, ветер и сл.
 
Содржи и вода од рузмарин која помага во подобрување на тенот и смирување на акните и иритацијата.
Овој гел е сертифицирано вегански и е направенод 100% природни состојки. Содржи 96% органски алое гел сертифициран со Ecocert сертификат.
 
Производот е дерматолошки тестиран и е докажано хипоалергенски. Безгрижно може да го користи целото семејство, дури и најмалите.
 
Погоден е за употреба кај сите типови кожа, масна, нормална комбинирана, сува вклучително и чувствителна. Може да се вметне во различни рутини за нега на лицето за да се постигне дополнителна хидратација и смирување на кожата.
 
Примена:
  • Хидратантен гел пред нанесување крем на лицето
  • После бричење
  • После сoнчање
  • Како гел за масажа
  • После капење
  • За смирување на акни, иритација и црвенило на кожата
  • Со апарати за масажа на лице
Достапност: Нема залиха
Сподели на:

Aromatica Soothing Aloe Vera Gel 300ml

950 ден

Нема на залиха