Кошничка 0 x

Product

Yeouth Glycolic Acid 30% Gel Peel 30ml

2.360 ден 1.888 ден

 𝗚𝗹𝘆𝗰𝗼𝗹𝗶𝗰 𝗔𝗰𝗶𝗱 𝟯𝟬% 𝗚𝗲𝗹 𝗣𝗲𝗲𝗹 на американскиот бренд 𝗬𝗲𝗼𝘂𝘁𝗵 е производ кој го препорачуваме за поискусните skincare корисници. Тоа е пилинг гел со 30% гликолна киселина, ретинол и зелен чај. 

Пилинг гелот со 30% гликолна киселина, ретинол и зелен чај на 𝗬𝗲𝗼𝘂𝘁𝗵 ги ексфолира мртвите клетки на кожата за да открие посветла, порамномерна и помазна површина на кожата.

Овој пилинг исто така помага да се минимизираат порите, комедоните и акните. Може да очекувате видливо подобрување на изгледот на фините линии, брчките, хиперпигментацијата и целокупната текстура на кожата.

Бенефит:
▪️ Продира во подлабоките слоеви на кожата, ги отстранува мртвите клетки и ги чисти порите за да открие почиста кожа.
▪️ Поттикнува здраво создавање на колаген.
▪️ Ги намалува фините линии и брчките.
▪️ Помага да се изедначи тонот на кожата и да се избледи хиперпигментацијата и темните дамки.
▪️ Се бори со акните и комедоните.
▪️ Ги намалува порите.
▪️ Не содржи штетни состојки.
▪️ Дава загарантирани резултати.

Употреба: Навлажнете го лицето и измијте го темелно. Нанесете го пилинг гелот на памучен тупфер и нанесете на лицето, избегнувајќи ја областа околу очите, ушите и усните. Пилинг гелот треба да стои на лицето само неколку минути и НЕ го оставајте повеќе од 8 минути. Исплакнете ја и темелно исчистете ја кожата со ладна вода. Во периодот кога го користите, мора задолжително да употебувате крем со заштитен фактор во текот на денот. Пред употреба мора да го прочитате деталното упаство и строго да се придржувате до него.

Достапност: Има залиха
Сподели на:

Земја на производство: САД

Состав: Aqua, Glycolic Acid, Octoxynol-10, Phenoxyethanol, Hydroxyethylcellulose, Propylene Glycol, Glycerin, Retinyl Palmitate, Sodium Hydroxide, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Chamomilla Recutita (Chamomile) Flower Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Flower Extract, Symphytum Officinale (Comfrey) Leaf Extract.

Yeouth Glycolic Acid 30% Gel Peel 30ml

2.360 ден 1.888 ден