Кошничка 0 x

Product

Aromatica Tea Tree Pore Purifying Gel Cream 5% Niacinamide + 0.1% PHA 100ml

2.221 ден

За чисти пори и сјајна кожа, тука е Tea Tree Pore Purifying Gel Cream 5% Niacinamide + 0.1% PHA на познатиот корејски бренд за природна и органска козметика AROMATICA.

Пробајте го овој лесен гел крем формулиран со природно масло од австралиско чајно дрво и ниацинамид и уживајте во совршено чиста и сјајна кожа.

Овој крем помага во контролата на прекумерното лачење на себум со што ги одржува чисти порите и помага во контролата на балансот на водата и мастите на кожата, правејќи ја кожата помазна и почиста.

PHA е состојка со повеќе придобивки за кожата. Прави нежен пилинг кој создава поздрави клетки на површината на кожата, намалувајќи ја хиперпигментацијата, а исто така ја хидрира кожата. Помагаво зпречување на појавата на фини линии и брчки.

КОРИСТЕТЕ ГО ОВОЈ ПРОИЗВОД КАКО НОЌНА МАСКА: Оние денови кога вашата кожа се чувствува чувствителна и сува, земете двојно повеќе од вообичаената количина и користете ја како маска за спиење. Вашата чувствителна кожа ќе се смири изненадувачки брзо.

Препорачана употреба: Земете соодветна количина на крем за прочистување на порите од чајно дрво на последниот чекор од вашата рутина за нега на кожата. Нанесете и тапкајте за подобра апсорпцијата. Тоа ви помага да ги задржите вашите пори затегнати и вашата кожа мазна.

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Aromatica Tea Tree Pore Purifying Gel Cream 5% Niacinamide + 0.1% PHA 100ml

2.221 ден