Кошничка 0 x

Product

Beauty of Joseon Relief Sun Rice + Probiotics 50ml

1.230 ден 1.058 ден

Нема на залиха

Заштите ја кожата од штетните UV зраци и истовремено пружете ѝ врвна нега на вашата кожа со органскиор крем Relief Sun Rice + Probiotics на познатиот корејски бренд за природна козметика Beauty of Joseon. Овој крем докажано пружа висока UV заштита на кожата со SPF50+ PA++++. Неговата заштитна моќ беше потврдена со тестирања извршени во лаборатории во Кореја и Шпанија.
 
Покрај моќната заштита од сонце, овој крем интензивно ја негува кожата благодарение на екстракт од ориз (30%) и ферментираните екстракти од житарици. Екстрактите од ориз и житарици се богати со витамини Б, Ц, Е, аминокиселини и минерали кои помагаат во ефикасно навлажнување на дехидрираната кожа и смирување на иритираната кожа.
 
Нуди искуство на удобна употреба бидејќи има лесен и кремаста текстура. Дури и ако нанесете поголема количина неколку пати, таа не е леплива и лизгава и дава влажен финиш сличен на лесен хидратантен крем. По апсорпцијата, обезбедува природен сјај без бела трага. Дури и ако нанесете поголема количина пред шминкањето, таа не се згрутчува.
Содржи 30% екстракт од ориз и ферментирани екстракти од жито, обезбедува влажност и нега на кожата.
 
Оризот играл многу важна улога како основна храна и состојка за нега на кожата во корејската историја. Во времето на династијата Чосеон, водата од оризови трици се користела како денешниот тонер и се нарекувала Beauty Water, која се користи за постигнување на чист у убав тен. Оризовите трици се богати со амино киселини и минерали и помагаат за хидратација и подобрување на тенот на кожата.
 
Достапност: Нема залиха
Сподели на:

Beauty of Joseon Relief Sun Rice + Probiotics 50ml

1.230 ден 1.058 ден

Нема на залиха