Кошничка 0 x

Product

Benton Beer Yeast Shampoo 500ml

1.690 ден

Нема на залиха

Ако барате природно и ефикасно решение против опаѓањето на косата, тука е новиот шампон на 𝗕𝗲𝗻𝘁𝗼𝗻, 𝗕𝗲𝗲𝗿 𝗬𝗲𝗮𝘀𝘁 𝗦𝗵𝗮𝗺𝗽𝗼𝗼.

Тоа е хипоалерген производ за балансирање на pH вредноста и нега на скалпот и косата. Нуди богата прихрана и нега благодарение на состојките добиени од свеж пивски квасец. Благодарение на процесот на ферментација се зголемува ефикасноста на состојќите и нивната моќ да продрат во кожата и косата.

За идеална свежина на скалпот состојките добиени од квасец се застапени во идеален сооднос и надополнети со ментол, биотин, кофеин и екстракт од црна соја. Оваа избалансирана мешавина на здрави состојки ја одржува здрава кожата на скалпот, а на косата ѝ ја дава потребната виталност и волумен.

Погоден за употреба кај:

  • Опаѓање на коса
  • Чешање
  • Првут
  • Масен скалп
  • Иритиран скалп
  • Слаба коса

Бенефит:

  • Тоа е функционален производ за спречување на опаѓање на косата.
  • Пружа нега и прихрана додека ја смирува и балансира кожата на скалпот.
  • Содржи екстракт од пивски квасец (100000ppm) добиен со користење на специфичен метод на ферментација за поголема ефикасност.
Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Benton Beer Yeast Shampoo 500ml

1.690 ден

Нема на залиха