Кошничка 0 x

Product

Benton Let’s Carrot Multi Oil 30ml

1.239 ден 984 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Хранливиот екстракт од морков кој содржи каротен и растителните масла длабински ја хидрираат и ревитализираат кожата. Ова масло лесно се впива во кожата оставајќи минимален траг и прави заштитен слој на кожата.

Дерматолошки тестирано

Состав: каприлен/капрински триглицерид, коко- каприлат/капрат, масло од семе од Helianthus annuus (сончоглед), масло од плод од Olea europaea (мас- линово масло), полиглицерил-2 изостеарат/димер дилинолеат кополимер, масло од корен од Litho- spermum erythrorhizon, канола масло, масло од лушпа од Olea europaea (маслинка), масло од семе од Vitis vinifera (грозје), масло од Oenothera biennis (ноќниче), глицерил каприлат, масло од Persea gratissima (аво- кадо), токоферол, масло (1000ppm) од семе од Daucus carota sativa (морков), екстракт (600ppm) од корен од Daucus carota sativa (морков), олус (растително) масло, токоферил ацетат, бета-каротен, масло од Santalum album (сандалово дрво), масло од лист од Melaleuca alternifolia (чајно дрво), масло од Mentha piperita (пеперминт).

Benton Let’s Carrot Multi Oil 30ml

1.239 ден 984 ден

Нема на залиха