Кошничка 0 x

Product

Benton PHA Peeling Toner 150ml

1.850 ден 1.399 ден

Отстранете ги мртвите клетки од кожата, за совршено мазно и чисто лице сo Benton PHA Peeling Тoner.

PHA киселина се користи наместо AHA и за разлика од AHA не предизвикува фотосензитивност. Има минимални ефекти за фотосензитивност со PHA. Ги отстранува нечистотиите на кожата додека формира водена бариера, оставајќи ја кожата мазна и чиста.

PHA Peeling тонерот на Benton содржи природен навлажнувачки фактор (Natural moisturizing factor-(NMF), екстракт од цвет од хризантема морифолиум и 3% од третата генерација на PHA (лактобионска киселина).
Овој тонер за пилинг помага да се исчистат нечистотиите и себумот од порите на лицето, оставајќи ја кожата навлажнета и мазна.
 
Содржи натриум PCA и хијалуронска киселина кои се природни навлажнувачки фактори, и цветна вода Centaurea Cyanus како и екстракт од хризантема кои се познати и како природна навлажнувачка вода или смирувачка вода. Овие состојки ја оставаат кожата влажна така што ја смируваат и навлажнуваат кожата која може да стане сува поради отстранување на мртвите клетки и нечистотии од кожата.
 
Тонерот за пилинг е без вештачки мириси, бои, испарлив алкохол, PEG и други контроверзни состојки. Тоа е благо кисел, дерматолошки тестиран производ кој помага за доволна хидратација, овозможувајќи и на чувствителната кожа да се користи без оптоварување.
 
Начин на употреба: По чистењето, натопете памучен тупфер со производот и избришете ја кожата. Исто така може да се нанесува со дланки, но за подобар пилинг ефект се користи памучен тупфер.
 
Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Benton PHA пилинг тоникот содржи PHA, состојка за пилинг од третата генерација и природен навлажнувачки фактор. Овој тоник помага во измазнување и навлаж- нување на кожата стимулирајќи нежна ексфолијација.

Дерматолошки тестирано

Состав: вода, вода од цве од Centaurea cyanus, пентилен гликол, лактобионска киселина, натриум PCA, пропандиол, екстракт од цвет од Chrysanthemum morifolium, олеанолна киселина, натриум хијалуронат, натриум глуконат, дикалиум глициризат, екстракт од гранка од Enantia chlorantha, церамид NP, алантоин, бутилен гликол, каприлен/капрински триглицерид, хидрогениран лецитин, фитостерил/ октилдодецил лауроил глутамат.

Benton PHA Peeling Toner 150ml

1.850 ден 1.399 ден