Кошничка 0 x

Product

Klairs Supple Preparation Unscented Toner 30ml

390 ден

Dear,Klairs Supple Preparation Unscented Toner е тонер без есенцијални масла чија формула има основа од различни растителни екстракти кои помагаат во балансирање на pH вредноста и на кожата ѝ пружаат потполна нега.

Клучни сосојки: натриум хијалуронат, бета-глукан, екстракт од Centella asiatica, Lipidure.

Употреба: Нанесете од тонерот на чисто лице. Нежно тапкајте со дланките по це- лото лице додека не се впие целосно остатокот од производот.

Состав: вода, бутилен гликол, диметил сулфон, бетаин, каприлен/капрински триглицерид, нато гума, натриум хијалуронат, динатриум EDTA, екстракт од Centella asiatica, екстракт од корен од Glycyrrhiza glabra (сладок корен), поликватерниум-51, хлорофенесин, токоферил ацетат, карбомер, пантенол, аргинин, екстракт од плод/лист/стебло од Luffa cylindrica, бета-глукан, екстракт од цвет од Althea rosea, екстракт од лист од Aloe barbadensis, хидроксиетилцелулоза, екстракт од Portulaca oleracea, лизин HCL, пролин, натриум аскорбил фосфат, ацетил метионин, теанин, бакар трипептид-1.

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Klairs Supple Preparation Unscented Toner 30ml

390 ден