Кошничка 0 x

Product

Benton Shea Butter and Coconut Hand Cream 50g

809 ден

Достапност: Има залиха
Сподели на:

Benton кремот за раце со шиа путер и кокос е производ од природно потекло направен со 20% шиа путер и 3% масло од какао. Овој крем ја прави кожата на рацете мека и свиленкаста без да остава леплива трага.

Дерматолошки тестирано

Состав: вода, Butyrospermum parkii (шиа) путер, каприлен/капрински триглицерид, глицерин, метилпропан- диол, масло од Cocos nucifera (кокос), цетеарил алкохол, пентилен гликол, цетеарил оливат, сорбитан оливат, масло од семе од Helianthus Annuus (сончоглед), екстракт од Centella asiatica, екстракт од корен од Scutellaria baicalensis, екстракт од корен од Polygonum cuspidatum, екстракт од корен од Glycyrrhiza glabra (сладок корен), екстракт од лист од Camellia sinensis, екстракт од лист од Rosmarinus officinalis (рузмарин), екстракт од цвет од Chamomilla recutita (камилица), екстракт од Butyrospermum parkii (шиа), 1,2-хександиол, екстракт од плод од Zanthoxylum piperitum, екстракт од Pulsatilla koreana, екстракт од Usnea barbata (лишај), бутилен гликол, карбомер, аргинин, ксантан гума, аденозин.

Benton Shea Butter and Coconut Hand Cream 50g

809 ден