Кошничка 0 x

Product

FAEBEY Hand Cream CARE & GO with Hyaluronic Acid and Aloe Vera / 50ml

675 ден 490 ден

Тоа е крем за раце со внимателно одбрани состојки за ефикасна формула базирана на хијалуронска киселина, алое вера, масло од соја и уреа, кои ни помагаат да ја негуваме, обновиме и регенерираме нежната кожа на рацете правејќи ја видно помека, кадифена и посвежа. Пружа навлажнувачки третман со богата, лесно впивачка текстура со мат финиш. Овој крем е погоден за сите типови кожа. Идеален е и за масажа на ноктите и кутикулите. Носете го во вашата чанта за да ги разубавувате и негувате вашите раце секој ден.

Достапност: Има залиха
Сподели на:

Земја на производство: Шпанија

Состав: Aqua (Water), Glyceryl Stearate, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Prunus Amugdalus Dulcis Oil, Dimethicone, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Sodium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Sodium Acetylated Hyaluronate, Glycine Soja Oil, Citric Acid, Tocopherol, Beta-Sitosterol, Pentylene Glycol, Squalene, Ethylhexylglycerin, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Disodium Edta, Diazolidinyl Urea, Parfum (Fragrance).

FAEBEY Hand Cream CARE & GO with Hyaluronic Acid and Aloe Vera / 50ml

675 ден 490 ден