Кошничка 0 x

Product

Benton Snail Bee High Content Steam Cream 50g

1.539 ден 1.231 ден

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:
За производот
Snail Bee High Content Steam Cream е висококонцентриран крем произведен со пареа. Технологијата на производство со помош на пареа ја зачувува ефикасноста на најмоќните состојки за нега кои ги содржи овој крем. Погоден е за сите типови на кожа, а особено за чувствителна кожа и кожа склона на акни. Ако имате многу чувствителна кожа, овој крем ќе биде Вашиот сојузник бр. 1. Тој е е богат со коктел од здрави и ефикасни состојки. Филтратот од слуз од полжав кој има регенеративни својства, пчелиниот отров кој е природен антисептик, пептидот sh-олигопептид-1, хиалуронската киселина, и различни растителни екстракти кои се дел од неговата формула прават чуда за кожа и помагаат за подобрување на тенот. Благодарение на оваа природна и здрава формула, ја навлажнува, негува и обновува оштетената кожа за само неколку дена, ја смирува надразнетата кожа и иритацијата предизвикана од акни. Во согласност со филозофијата и праксата на самиот бренд, овој производ Ви нуди здрава формула без штетни состојки. Кремот не содржи парабени, силикони, сулфати, минерални масла, испарлив алкохол, вештачки ароми и бои. Snail Bee High Content Steam кремот е дерматолошки тестиран.
Употреба

Нанесете соодветна количина од кремот на чисто лице и нежно тапкајте додека целосно се апсорбира. Се препорачува како последен чекор од рутината за нега на лице, по нанесувањето на тонер, есенција/серум и лосион.

За најдобри резултати Benton препорачува овој тонер да се употребува заедно со останатите производи од Snail Bee High Content линијата. Производите се употребуваат по следниот редослед: чистење → Snail Bee High Content Skin → Snail Bee High Content Essence → Snail Bee High Content Lotion → Snail Bee High Content Steam Cream.

Активни состојки

• Sh-Oligopeptide-1, уште познат како епидермален фактор на раст (Epidermal Growth Factor-EGF), кој ja стимулира делбата на епидермалните клетки со што заштитниот слој на кожата се зацврстува и измазнува.

• Пчелин отров, кој го стимулира создавањето на колаген со што ја зајакнува структурата на кожата и помага во отстранување на лузните од акни.

• Филтрат од слуз од полжав, кој помага во обновување на кожата.

• Хијалуронска киселина, која длабински го надополнува количеството на вода кое ѝ е потребно на кожта.

• Ниацинамид, соостојка позната по својата моќ да го воедначи тенот и избели пигментираните дамки.

• Аденозин, анти-ејџинг соатојка која помага во бришење на знаците на стареење и отстранување на ситните брчки.

• Масло од арган, кое има анти-ејџинг, антиинфламаторно, антиоксидантско, хидратантно и заштитно дејство врз кожата.

• Масло од јојоба, кое има антиинфламаторни својства и помага во намалување на црвенилото предизвикано од сушење.

• Екстракт од лишај, со природно антибактериско дејство.

• Азиски плантаго, познат по своето својство да ја чисти кожата.

Состав

Состав: вода, бутилен гликол, филтрат од слуз од полжав, глицерин, цетил етилхексаноат, ниацинамид, бехенил алкохол, 1,2-хександиол, цетерил оливат, палмитинска киселина, сорбитан оливат, масло до семе од Simmondsia chinensis (јојоба), масло од семе од Helianthus annuus (сончоглед), масло од семе од Carthamus tinctorius (шафран), масло од јатка од Argania spinosa, натриум хијалуронат, екстракт од Plantago asiatica, екстракт од лист од Diospyros kaki, екстракт од кора од Salix alba (врба), екстракт од кора од Ulmus campestris (брест), екстракт од Laminaria digitata, токоферил ацетат, sh-олигопептид-1, глицерил стеарат, стеаринска киселина, лауринска киселина, миристинска киселина, карбомер, уреа, аргинин, аденозин, пчелин отров, пентилен гликол, екстракт од Zanthoxylum piperitum, eкстракт од Pulsatilla koreana, eкстракт од Usnea barbata (лишај), полисорбат 20, лецитин.

Snail Bee High Content Steam Cream е висококонцентриран крем произведен со пареа. Технологијата на производство со помош на пареа ја зачувува ефикасноста на најмоќните состојки за нега кои ги содржи овој крем. Погоден е за сите типови на кожа, а особено за чувствителна кожа и кожа склона на акни. Ако имате многу чувствителна кожа, овој крем ќе биде Вашиот сојузник бр. 1. Тој е е богат со коктел од здрави и ефикасни состојки. Филтратот од слуз од полжав кој има регенеративни својства, пчелиниот отров кој е природен антисептик, пептидот sh-олигопептид-1, хиалуронската киселина, и различни растителни екстракти кои се дел од неговата формула прават чуда за кожа и помагаат за подобрување на тенот. Благодарение на оваа природна и здрава формула, ја навлажнува, негува и обновува оштетената кожа за само неколку дена, ја смирува надразнетата кожа и иритацијата предизвикана од акни. Во согласност со филозофијата и праксата на самиот бренд, овој производ Ви нуди здрава формула без штетни состојки. Кремот не содржи парабени, силикони, сулфати, минерални масла, испарлив алкохол, вештачки ароми и бои. Snail Bee High Content Steam кремот е дерматолошки тестиран.

Нанесете соодветна количина од кремот на чисто лице и нежно тапкајте додека целосно се апсорбира. Се препорачува како последен чекор од рутината за нега на лице, по нанесувањето на тонер, есенција/серум и лосион.

За најдобри резултати Benton препорачува овој тонер да се употребува заедно со останатите производи од Snail Bee High Content линијата. Производите се употребуваат по следниот редослед: чистење → Snail Bee High Content Skin → Snail Bee High Content Essence → Snail Bee High Content Lotion → Snail Bee High Content Steam Cream.

• Sh-Oligopeptide-1, уште познат како епидермален фактор на раст (Epidermal Growth Factor-EGF), кој ja стимулира делбата на епидермалните клетки со што заштитниот слој на кожата се зацврстува и измазнува.

• Пчелин отров, кој го стимулира создавањето на колаген со што ја зајакнува структурата на кожата и помага во отстранување на лузните од акни.

• Филтрат од слуз од полжав, кој помага во обновување на кожата.

• Хијалуронска киселина, која длабински го надополнува количеството на вода кое ѝ е потребно на кожта.

• Ниацинамид, соостојка позната по својата моќ да го воедначи тенот и избели пигментираните дамки.

• Аденозин, анти-ејџинг соатојка која помага во бришење на знаците на стареење и отстранување на ситните брчки.

• Масло од арган, кое има анти-ејџинг, антиинфламаторно, антиоксидантско, хидратантно и заштитно дејство врз кожата.

• Масло од јојоба, кое има антиинфламаторни својства и помага во намалување на црвенилото предизвикано од сушење.

• Екстракт од лишај, со природно антибактериско дејство.

• Азиски плантаго, познат по своето својство да ја чисти кожата.

Состав: вода, бутилен гликол, филтрат од слуз од полжав, глицерин, цетил етилхексаноат, ниацинамид, бехенил алкохол, 1,2-хександиол, цетерил оливат, палмитинска киселина, сорбитан оливат, масло до семе од Simmondsia chinensis (јојоба), масло од семе од Helianthus annuus (сончоглед), масло од семе од Carthamus tinctorius (шафран), масло од јатка од Argania spinosa, натриум хијалуронат, екстракт од Plantago asiatica, екстракт од лист од Diospyros kaki, екстракт од кора од Salix alba (врба), екстракт од кора од Ulmus campestris (брест), екстракт од Laminaria digitata, токоферил ацетат, sh-олигопептид-1, глицерил стеарат, стеаринска киселина, лауринска киселина, миристинска киселина, карбомер, уреа, аргинин, аденозин, пчелин отров, пентилен гликол, екстракт од Zanthoxylum piperitum, eкстракт од Pulsatilla koreana, eкстракт од Usnea barbata (лишај), полисорбат 20, лецитин.

Benton Snail Bee High Content Steam Cream 50g

1.539 ден 1.231 ден

Препорачана комбинација

  • Распродадено-7%
  • Распродадено