Кошничка 0 x

Product

Benton Snail Bee Ultimate Eye Cream 30g

2.031 ден 1.625 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Benton Snail Bee Ultimate Eye Cream е мултифункционален крем за очи, збогатен со филтрат од ферментиран филтрат на квасец/слуз од полжав, пептиди и пчелин отров. Овој крем за очи овозможува одржување на мазна и витална кожа, со еластичност и радијантност во регијата околу очите.

Филтратот од ферментиран филтрат од Saccharomyces/слуз од полжав, одлична состојка која придонесува за еластичност и заштита на кожата е ферментиран со квасец од грозје, со цел зголемување на густината и нежна апсорпција во негата на кожата.

Овозможува мултифункционална заштита со длабока хидратација и зголемување на природната цврстина на деликатната кожа. Пептидите, 17 видови на амино-киселини и церамидите што ги содржи овој крем, формираат цврста кожна бариера и помагаат во грижата со различни проблеми со кожата.

Функционалната формула во овој крем, содржи раствор за осветлување и подобрување на брчките во регијата околу очите. Ниацинамидот и аденозинот, овозможуваат нега и еластичност на уморната и опуштена кожа, помагаат во отстранувањето на темните места и флеки, со што ја прават кожата чиста и транспарентна.

Овој дерматолошки тестиран производ со антиоксидирачки ефекти, не содржи вештачки бои и ароми и состојки кои би можело да ја иритираат кожата. Со ph вредност слична на нормалната кожа, придонесува за заштита за чувствителната кожа.

Употреба: Нанесете соодветна количина во регијата околу очите и нежно тапкајте додека целосно се апсорбира.

Benton Snail Bee Ultimate Eye Cream 30g

2.031 ден 1.625 ден

Нема на залиха