Кошничка 0 x

Product

Beplain Artemisia Eye Butter 25ml

1.520 ден 1.216 ден

Нема на залиха

Кожата околу очите е понежна и потенка од останатата кожа на лицето. Затоа ѝ е потребна посебна нега. Пружете ѝ врвна нега и спречете ја појавата на брчки со кремот за очи 𝗔𝗿𝘁𝗲𝗺𝗶𝘀𝗶𝗮 𝗘𝘆𝗲 𝗕𝘂𝘁𝘁𝗲𝗿 на еден од најнаградуваните корејски брендови 𝗕𝗲𝗽𝗹𝗮𝗶𝗻.

Овој кем е богат со моќни состојки со за интензивно навлажнувачки и смирувачки својства кои даваат сјај и еластичност на кожата околу очите.

Содржи шиа путер и има погуста текстура налик на путер за пружи интензивна нега на нената кожа околу очите, но лесно се впива без да остави леплива или мрсна трага.

Содржи 52% екстракт од Artemisia capillaris, уште попознат како екстракт од мугворт, кој има дејство на смирување, негување и заштита на кожата за да помогне во намалување на иритацијата, да се бори против причините за сувост и да се справи со чувствителноста на кожата.

Пептидите во овој крем го поттикнуваат создавањето на еластин и колаген, со што ја зголемуваат цврстината на кожата околу очитем ја подобруваат нејзината еластичност и ја спречуваат појавата на брчки. Исто така ги отстрануваат фините линии и ги намалуваат постоечките брчки.

Ниацинамидот помага да се осветли регијата околу очите, да се намалат темните кругови, а исто така има антиејџ дејство.

Хијалуронската киселина ѝ ја враќа влажноста на кожата, ја одржува свежа и ја спречува појавата на брчки и фини линии.

Содржи и аденозин кој е позната антиејџ состојка која ја спречува појавата на брчки и ги намалува постоечките. Заедно со пептидите, ниацинамидот и хијалуронската киселина прави одлична комбинација за борба против брчките.

Освои 1-во место за најдобар нов производ за првата половина на 2020 на Hwahae Beauty Awards во категорија на крем за очи.

Производот е вегански и cruelty free.

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Beplain Artemisia Eye Butter 25ml

1.520 ден 1.216 ден

Нема на залиха