Кошничка 0 x

Product

Beplain Greenful Balancing Toner 50ml

744 ден 521 ден

Нема на залиха

Подобрете ја ефикасноста на вашите призводи за нега со вклучување на тонер во рутината за нага на лицето.

Доколку имате комбинирана или мрсна кожа, или ви е потребна нежна ексфолијација, вметнете го 𝗕𝗲𝗽𝗹𝗮𝗶𝗻 𝗚𝗿𝗲𝗲𝗻𝗳𝘂𝗹 𝗕𝗮𝗹𝗮𝗻𝗰𝗶𝗻𝗴 𝗧𝗼𝗻𝗲𝗿 во вашата рутина за нега на лицето и несомнено ќе почувствувате голем бенефит и подобрено дејство на целата рутина.

Тоа е нежен, но многу ефикасен балансирачки тонер за нежна ексфолијација, со лесна, освежителна завршница.

Содржи 42,6% екстракт од мунго грав кој помага да се отстрани нечистотојата од порите, со што помага во отстранување на црнките. Богат е со протени и ја подобрува хидратацијата на кожата со што ја прави помека и поеластична.

Ја балансира кожата до нејзината идеална pH вредност, што е многу важно за одржување на здрава кожа.

Ја подрбрува хидратацијата со што помага да се одржи кожата свежа и добро хидрирана во текот на целиот ден. Со тоа ја подобрува моќта на кожата да ги апсорбира корисните состојки од производите од следните чекори и да го подобри нивното дејство.

Содржи PHA, состојка која нежно ги отстранува мртвите клетки од површината на кожата без да направи иритација, за да го стимулира обновувањето на поврѓшината на кожата и да ја направи помазна и почиста. Природно го регулира балансот на вода и масти во кожата и има способност да хидрира.

Патентираниот комплекс AQUAXYL™ дава моќна длабинска и долготрајна хидратација и ја штити кожата од губење на влажноста.

Производот е вегански и cruelty-free. Дерматолошки е тестиран и не предизвикува иритација кај чувствителната кожа.

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Beplain Greenful Balancing Toner 50ml

744 ден 521 ден

Нема на залиха