Кошничка 0 x

Product

By Wishtrend Natural Vitamin 21.5% Enhancing Sheet Mask

199 ден

Нема на залиха

Оваа маска е збогатена со 21,5% природен витамински комплекс (Vitamin Tree Water & Boseong Green Tea Water). Едноставните состојки и лесната текстура обезбедуваат нежна витаминска нега за чувствителна кожа. Оваа дневна витаминска маска ги исполнува внатрешните слоеви на кожата со влага и витамин.

 

Начин на употреба:

1) Откако ќе ја нанесете витаминската ампулата 1-2 пати неделно за време на рутината за нега на кожата, ставете ја ја маската преку лицето.

2) Отстранете ја маската по 15-20 минути.

3) Нежно тапкајте ја преостанатата содржина за целосна апсорпцијата.

 

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: , Бренд:

By Wishtrend Natural Vitamin 21.5% Enhancing Sheet Mask

199 ден

Нема на залиха