Кошничка 0 x

Product

By Wishtrend Polyphenols in Propolis 15% Ampoule

1.890 ден

Нема на залиха

Polyphenols in Propolis 15% Ampoule ампула која благодарение на своите антиинфламаторни, хранливи, хидратантни и смирувачки свјства помага во борбата против акните, ја смирува и хидрира кожата.

Екстрактот од прополис со потекло од регионот Оверњ во Франција содржи два вида на полифеноли, катехин и кверцетин. Тие се добри антиоксданти, исто така ефективни состојки за нега на кожата. Дополнително, екстрактот од Houttuynia cordata и цинк PCA помагаат во смирување на кожата и имаат антибактериски својства. Со тоа помагаат во борбата против акните. Навлажнувачките состојки како натриум хијалуронат, пантенол и бетаин, ефикасно на кожата ѝ ја пружаат потрбната влажност.

Употреба: По чистењето подгответе ја кожата со тонер и нанесете рамномерно 3-4 капки на лицето. Рутината завршете ја со навлажнувач.

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: , Бренд:

Клучни состојки: екстракт од прополис (15%), екстракт од Houttuynia cordata (59%), натриум хијалуронат, цинк PCA.

Состав: екстракт од Houttuynia cordata, екстракт од прополис, глицерин, пропандиол, изопентилдиол, 1,2-хександиол, вода, натриум хијалуронат, екстракт од лист од Ocimum sanctum, екстракт од Corallina officinalis, екстракт од Portulaca oleracea, екстракт од плод од Punica granatum, екстракт од Hamamelis virginiana, екстракт од цвет од Melia azadirachta., пантенол, екстракт од Perilla frutescens, екстракт од корен од Curcuma longa (куркума), фермент на Lactobacillus, екстракт од лист од Melia azdirachta, бутилен гликол, амониум акрилоилдиметилтаурат/VP кополимер, бетаин, ксантан гума, етилхексилглицерин, динатриум EDTA, цинк PCA, пантолактон.

Нето содржина: 30ml

By Wishtrend Polyphenols in Propolis 15% Ampoule

1.890 ден

Нема на залиха