Кошничка 0 x

Product

By Wishtrend Sulfur 3% Clean Gel

1.290 ден

Нема на залиха

Sulfur 3% Clean Gel на By Wishtrend е моќен производ кој помогне во борбата против акните.

By Wishtrend e бренд сконцентриран на решавање на проблемите со акните. Така By Wishtrend дојде до сулфурот кој се покажа како многу ефиксана состојка. Иако тој интензивно помага во смирување на кожата, заради неговиот специфичен мирис и сушењето на кожата е состојка за која е потребен голем напор да се вгради во добра козметичка формула. By Wishtrend успеа во оваа мисија и го создаде Sulfur 3% Clean Gel, производ кој ефиксно и комфорно ги искористува бенефитите на сулфурот.

Sulfur 3% Clean Gel е хидратантен гел кој ја спречува појавата на акни, ги одзатнува порите и ги смирува постоечите акни.

Неговата главна состојка, колоидниот сулфур, продира длабоко во порите каде ја суши површината на кожата за да го апсорбира вишокот маснотии и ги суши мртвите клетки на кожата за да ги отпушти порите. Исто така, поради своите антиинфламаторни и антибактериски својства, ги чисти порите од бактерии кои можат да предизвикаат акни и го спречува развојот на нови бактерии на кожата.

Oвој производ вклучува и две хидратантни состојки натриум хијалуронат и токоферол за да се спречи сувост на кожата.

Се препорачува за оние кои имаат кожа склона кон акни и кај мрсна кожа.

КЛУЧНИ СОСТОЈКИ:
◻️ Колоиден сулфур
◻️ Натриум хијалуронат
◻️ Токоферол

Достапност: Нема залиха
Сподели на:

By Wishtrend Sulfur 3% Clean Gel

1.290 ден

Нема на залиха