Кошничка 0 x

Product

COSRX Advance Snail Radiance Dual Essence

2.490 ден 1.990 ден

Toa e производ со двојна функција, 2 серуми во едно, серум со филтрат од слуз од полжав и серум со ниацинамид. Овој производ ќе ви помогне да ги подобрите тенот и еластичноста на вашата кожа благодарение на синергетскиот ефект на овие две исклучително ефикасни состојки.
ЗОШТО Е ПОСЕБНА ОВАА ЕСЕНЦИЈА?
Производот содржи висока концентрација на филтрат од слуз од полжав за богата прихрана и хидратација на кожата. Застапени се 3 типа на слуз од полжав за поголема ефикасност. Слузта од копнен полжав ја хидрира кожата и ја подобрува нејзината текстура. Црниот муцин ги контролира порите и помага во регенерација на кожата. Златниот муцин од школка ги спречува штетните UV зраци и на кожата ѝ ја дава потребната влажност.
Содржи поголем процент на ниацинамид уште познат како витамин B3, за подобрување на тенот, отстранување на пигментираните дамки и зајакнување на бариерата на кожата.
• Содржи глутатион кој го подобрува тенот и текстурата на кожата.
Неговата формула продира преку површинскиот слој на кожата во нејзините подлабоки слоеви снабдувајќи ја со потребната влажност и давајќи ѝ свежина и полн изглед.
Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

COSRX Advance Snail Radiance Dual Essence

2.490 ден 1.990 ден