Кошничка 0 x

Product

Benton Bakuchiol Serum 35ml

1.850 ден

Нема на залиха

Збогатен со бакучиол, уште наречен растителен ретинол, Benton Bakuchiol Serum дава видливи резултати во борбата против брчките.

Серумот со бакучиол на Benton е анти-ејџ серум кој ги репарира оштетувањата на кожата и стимлулира создавање на колаген во нејзината структура. Со поттикнување на создавањето на колаген, се зајакнува структурата на кожата и се враќа нејзината цврстина и еластичност. Зголемувањето на еластичноста е единствениот начин да се успори појавата на знаци на стареење, да се спречи нејзиното опуштање и појава на брчки.

Исто така нуди антиоксидантни ефекти за борба против слободните радикали и надворешните штетни влијанија кои предизвикуваат оштетувања и предвремено стареење на кожата. Ја зајакнува заштитаната бариера и ја одржува кожата во здрава рамнотежа. Помага да се намали фотостареењето додека ја негува кожата.

Бакучиолот е состојка од растително потекло, алтернатива на ретинолот и ги нуди истите придобивки како ретинолот, додека не предизвикува иритација и сензитивност и смее да се користи за време на бременоста за разлика од ретинолот.

За зголемено дејство на производот, бакучиолот е надополнет со ниацинамид и аденозин, функционални состојки кои ја спречуваат појавата на брчки и ги намалуваат пигментираните дамки.

Серумот помага во измазнување на текстурата на кожата

Дополнително, ги отстранува акните и ја спречува појавата на нови.

Ја храни и навлажнува кожата, ја зајакнува нејзината заштитна бариера и го спрешува губењето на влажноста, ја одржува кожата навлажнета и хидрирана во текот на денот.

Дејство:

 • Ја подобрува еластичноста на кожата
 • Ја спречува појавата на брчки
 • Ги намалува брчките и фините линии
 • Ја подобрува текстурата на кожата
 • Го подобрува тенот и ги намалува флеките
 • Ги отстранува акните
 • Ја подобрува текстурата
 • Ја штити кожата од надворечни штетни влијанија
 • Ја зајакнува заштитната бариера
 • Ја навлажнува кожата
 • Го спречува губењето на влажноста

Употреба: Многу мала количина се нанесува рамномерно на лицето, или капка серум се меша со крем

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Benton Bakuchiol Serum 35ml

1.850 ден

Нема на залиха