Кошничка 0 x

Product

COSRX The Retinol 0.5 Oil 20ml

1.990 ден 1.692 ден

Нема на залиха

Пробајте го новиот висококонцентриран серум со ретинол на апсолутниот хит бренд COSRX!!!
 
Не содржи деривати на ретинол, туку е формулиран со 0,5% стабилизиран, чист ретинол за моќна антиејџ нега. Погоден е за кожа која е прилагодена на ретинол, но сè уште покажува прогресивни знаци на стареење, како што се губење на еластичноста и сувост. Одговара средно ниво на искусни корисници на ретинол, кои бараат високо концентриран производ за постигнување младешка кожа.
Со овој серум ќе ги почувствувате бенефитите на ретинолот без иритација.
 
БЕНЕФИТ:
• Ги намалува брчките и фините линии
• Ја спречува појавата на брчки и фини линии
• Ја подобрува еластичноста на кожата
• Ги подобрува сјајот и свежината на кожата
• Навлажнува и храни
 
 
ТАРГЕТИРА:
• Почетни и прогресивни знаци на стареење и губење на цврстината
• Губење на еластичноста и влажноста на кожата
• Акни
• Фини линии и брчки
Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

COSRX The Retinol 0.5 Oil 20ml

1.990 ден 1.692 ден

Нема на залиха