Кошничка 0 x

Product

Klairs Midnight Blue Youth Activating Drop

1.780 ден 1.690 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:
За производот

Висококонцентрираниот Midnight Blue Youth Activating Drop серум го зголемува сјајот на кожата, суштински го подобрува тенот и ја поттикнува кожата да создава колаген. Со поттикнување на клеточна активност на обновување, овој серум ја разубавува, негува и ревитализира кожата.

Го поттикнува процесот на обновување на кожата со што ја подобрува нејзината текстура и еластичност, ги намалува пигментациите како што се старечки флеки и ја намалува појавата на фини лини и брчки. Наутро и навечер се нанесува на региите на лицето кои имаат потреба.

Изненадувачки факт е што мистериознo сината боја, не се должи вештачко обојување, туку на една од неговите состојки од природно потекло: гвајазулен, растителна состојка добиена од камилица.

Употреба

Нанесете соодветна количина наутро и навечер на региите на лицето кои имаат потреба.

Активни состојки

• Sh-олигопептид-1

• Sh-полипептид-1

• Екстракт од боровница

• Гвајазулен

• Аденозин

Состав

Состав: вода, бутилен гликол, sh-олигопептид-1, sh-полипептид-1, екстракт од плод од Vaccinium angustifolium (боровница), лецитин, сорбитан сесквиолеат, 1,2-хександиол, каприлил гликол, PEG-60 хидрогенирано рицинусово масло, глицерин, хлорофенесин, гвајазулен, етилхексилглицерин, аденозин.

Висококонцентрираниот Midnight Blue Youth Activating Drop серум го зголемува сјајот на кожата, суштински го подобрува тенот и ја поттикнува кожата да создава колаген. Со поттикнување на клеточна активност на обновување, овој серум ја разубавува, негува и ревитализира кожата.

Го поттикнува процесот на обновување на кожата со што ја подобрува нејзината текстура и еластичност, ги намалува пигментациите како што се старечки флеки и ја намалува појавата на фини лини и брчки. Наутро и навечер се нанесува на региите на лицето кои имаат потреба.

Изненадувачки факт е што мистериознo сината боја, не се должи вештачко обојување, туку на една од неговите состојки од природно потекло: гвајазулен, растителна состојка добиена од камилица.

Нанесете соодветна количина наутро и навечер на региите на лицето кои имаат потреба.

• Sh-олигопептид-1

• Sh-полипептид-1

• Екстракт од боровница

• Гвајазулен

• Аденозин

Состав: вода, бутилен гликол, sh-олигопептид-1, sh-полипептид-1, екстракт од плод од Vaccinium angustifolium (боровница), лецитин, сорбитан сесквиолеат, 1,2-хександиол, каприлил гликол, PEG-60 хидрогенирано рицинусово масло, глицерин, хлорофенесин, гвајазулен, етилхексилглицерин, аденозин.

Klairs Midnight Blue Youth Activating Drop

1.780 ден 1.690 ден

Нема на залиха

Препорачана комбинација

  • Распродадено