Кошничка 0 x

Product

FAEBEY Concentrate EYE SOUFFLÉ with Caffeine and Orchistem 30ml

1.350 ден 790 ден

Нека EYE SOUFFLÉ Concentrate на Шпанскиот бренд FAEBEY биде вашиот нов антиејџ сојузник за нега на кожата околу очите e .

Овој серум содржи кофеин и стем клетки од орхидеа и помага да се намали подуеноста, да се хидрира и зацврсти кожата и да се дренира вишокот течности.

 Ја штити кожата на деликатна област околу очите од надворешни штетни влијанија (загадување, стрес итн.), благодарение на неговите обновувачки, антиоксидантни и смирувачки својства.

Со редовна употреба, ден по ден, контурата на очите ќе станува помазна, брчките и линиите на експресија ќе бидат омекнати, а кожата ќе стане посветла.

FAEBEY промовира чисти производи базирани на природни состојки – без парабени, без фталати, без силикони и без суровост кон животните. Ги следи највисоките стандарди за квалитет, според европските регулативи за козметика.

Под надзор на дерматолози, производите на FAEBEY се подложени на опсежни истражувања за да ги обезбедат најефикасните состојки додека избегнуваат алергени и надразнувачи за безбедноста на вашата кожа.

Достапност: Има залиха
Сподели на:

Земја на производство: Шпанија

Состав: Aqua (Water), Glycerin, Hydrolyzed Soy Protein, Alcohol Denat, Hydrolyzed Collagen, Phenoxyethanol, Carbomer, Polysorbate 20, Sodium Hyaluronate, Caffeine, Calanthe Discolor Extract, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Triethanolamine, Triethylene Glycol, Parfum (Fragrance), Xanthan Gum, Gluconolactone, Sodium Benzoate, Linalool, Calcium Gluconate.

FAEBEY Concentrate EYE SOUFFLÉ with Caffeine and Orchistem 30ml

1.350 ден 790 ден