Кошничка 0 x

Product

FAEBEY Facial Mask AZURE ACTION With Turmeria Zen and Blue Algae / 50ml

1.190 ден 690 ден

Нема на залиха

Тоа е ревитализирачка гел маска за лице наменета за намалување на знаците на замор кои се појавуваат на нашата како резултат на недостаток на сон или стрес. Тие кожата ја прават поранлива, поподложна на воспаление, дехидрација, појава на брчки и губење на еластичноста. Оваа маска содржи моќни активни состојки како куркума и екстракт од сина алга. Хидрира, смирува, ребалансира и ја враќа удобноста на сите типови кожа, особено на чувствителната, погодени од надворешни штетни влијанија (сонце, загадување…) или после професионални третмани (пилинг, ласер..). Се препорачува примена во текот на денот (за заштита и хидратација на кожата) и навечер за стимулирање на процесот на репарирање на кожата.

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Земја на производство: Шпанија

Состав: Aqua (Water), Glycerin, Polisorbate 20, Spirulina Maxima Extract, Curcuma Longa Root Extract, Curculigo Orchioides Root Extract, Microcrystalline Cellulose, Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Benzyl Alcohol, Carbomer, Ethylhexyglycerin, Sodium Hydroxide, Mannitol, Sodium Phytate, Parfum (Fragrance), Silica, Kaolin, Hydroxypropyl Methylcellulose, Propanediol, Citric Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, CI 77007.

FAEBEY Facial Mask AZURE ACTION With Turmeria Zen and Blue Algae / 50ml

1.190 ден 690 ден

Нема на залиха