Кошничка 0 x

Product

FAEBEY Facial Toner PERFECT T-ON with Luminia Granatum and Maltodextrin / 200ml

890 ден 590 ден

Тоа е навлажнувачки и смирувачки тоник за лице кој нежно ги отстранува мртвите клетки и нечистотиите кои остануваат по чистењето на кожата. Има адстрингентни својства, го подобрува тонот на лицето и ја штити кожата од слободните радикали. Кожата изгледа здрава, свежа и сјајна. Погоден е за сите типови кожа.

Употреба: Откако ќе го исчистите лицето, натопете памучен тупфер со тоникот и нанесете го на лицето, вратот и деколтето.

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Земја на производство: Шпанија

Состав: Aqua (Water), Glycerin, Punica Granatum Seed Cell Culture Lysate, Maltodextrin, Citric Acid, Sodium Levulinate, Caprylyl/Capryl Glucoside, Xanthan Gum, Potassium Sorbate, Sodium Phytate, Sodium Chloride, Parfum (Fragrance), CI 14720, CI 19140, CI 42051.

FAEBEY Facial Toner PERFECT T-ON with Luminia Granatum and Maltodextrin / 200ml

890 ден 590 ден