Кошничка 0 x

Product

FAEBEY Concentrate GO AWAY with Glycolic Acid + AHA and Salicylic Acid / 30ml

1.350 ден 790 ден

Тоа е серум со пилинг и навлажнувачки ефект кој ја подобрува сјајноста на кожата, стимулира обновување на клетките и има прочистувачко дејство. Ги отстранува мртвите клетки и помага да се намали длабочината на малите брчки. Комбинацијата на гликолна киселина, AHA и салицилна киселина, исто така, делува на намалување на трагите на кожата и со континуирана употреба, придонесува за многу помазна, посветла и избалансирана кожа.

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Земја на производство: Шпанија

Состав: Aqua (Water), Glycerin, Glycolic Acid, Lactic Acid, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Citric Acid, Sodium Hyaluronate, Tartaric Acid, Phenoxyethanol, Hydroxyethylcellulose, Ammonium Hydroxide, Salicylic Acid, Propylene Glycol, Sodium Benzoate, Propanediol, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Potassium Sorbate, Triethylene Glycol, Gluconic Acid.

FAEBEY Concentrate GO AWAY with Glycolic Acid + AHA and Salicylic Acid / 30ml

1.350 ден 790 ден