Кошничка 0 x

Product

Huxley Cream ; Fresh and More

1.530 ден

Нема на залиха

Лесен, овежителелен гел крем кој ја прави кожата мазна и пополнета, без чувство на тежина и мрснотија. Збогатен со масло од семе од бодликава круша и екстракт од кактус, овој крем делува на тој начин што ја врзува водата и хидратацијата на кожата.

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Употреба: По користењето на тонер и серум, нанесете мала количина од кремот на лицето со прстите во кружни движења.

Состав: екстракт од стебло од Opuntia cus-indica, бутилен гликол, диметикон, циклопентаси- локсан, вода, глицерин, глицерет-26, циклохексасилоксан, трисилоксан, 1,2-хександиол, цетил етилхексаноат, диметиконол, амониум акрилоилдиметилтаурат/ VP кополимер, диметикон/винил диметикон кросполимер, полисорбат 20, феноксиетанол, хидроксиетилакрилат/натриум акрилоилдиметил таурат кополимер, хидрогенирани јојоба естри, полисорбат 60 арома, карбомер, PEG-40 стеарат, пропандиол, сок од Phyllostachys bambusoides, сок од Betula platyphylla japonica, палмитинска киселина, етилхексилглицерин, динатриум EDTA, стеаринска киселина, екстракт од Portulaca oleracea, алкохол, калиум хидроксид, масло од семе од Opuntia ficus-indica, сорбитан изостеарат, натриум хијалуронат, бетаглукан, каприлен/капрински триглицерид, церамид NP, хидрогениран лецитин, екстракт од семе од Citrus grandis, екстракт од лист од Perilla frutescens, екстракт од корен од Acorus calamus, полисорбат-80, амил цинамал, еугенол, бензил салицилат, бутилфенил метилпропионал, цитронелол, хексил цинамал.

Huxley Cream ; Fresh and More

1.530 ден

Нема на залиха