Кошничка 0 x

Product

Huxley Cream ; Glow Awakening

1.530 ден

Нема на залиха

Свиленкаст, мазен крем кој и дава на кожата влажен сјај, помага во изедначувањето на тонот на кожата и ја заштитува од агресорите од надворешната околина.

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Употреба: По користењето на тонер и серум, нанесете мала количина од кремот на лицето со прстите во кружни движења.

Состав: екстракт од стебло од Opuntia cus-indica, бутилен гликол, етилхексилсалицилат, диметикон, цетеарил алкохол, бутилоктил салицилат, каприлен/капрински триглицерид, бутил метоксидибензоилметан, ниацинамид, вода, глицерил стеарат, стеарет-2, стеарет-21, 1,2-хександиол, каприлен/капрински/миристички/стеарински триглицерид, сквалан, циклопентасилоксан, сорбитан стеарат, етил олеат, феноксиетанол, C12-15 алкил бензоат, екстракт од лист од Aloe barbadensis, полисиликон-11, полиакрилат-13, етил стеарат, палмитинска киселина, полиизобутен, стеаринска киселина, глицерин, арома, алантоин, етил линолеат, путер од Butyrospermum parkii unsaponiables, динатриум EDTA, етил палмитат, алкохол, полисорбат 20, ксантан гума, сорбитан изостеарат, бутилоктанол, пропандиол, екстракт од плод од Morus nigra, бисаболол, натриум хијалуронат, биосахаридна гума-1, фарнесол, масло од семе од Opuntia cus-indica, етилхексилглицерин, бета-глукан, глутатион, амил цинамал, еугенол, бензил салицилат, бутилфенил метилпропионал, цитронелол, хексил цинамал.

Huxley Cream ; Glow Awakening

1.530 ден

Нема на залиха