Кошничка 0 x

Product

Huxley Essence ; Grab Water

1.790 ден

Нема на залиха

Водена-гел есенција измешана со навлажнувачка врска од масло од семе од бодликава круша и екстракт од кактус која ја смирува и хидрира кожата, оставајќи ја мека, пополнета и освежена.

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Употреба: По чистењето и тонирањето, нанесете неколку капки на лицето и нежно тапкајте за целосна апсорпција. Потоа нанесете навлажнувач.

Состав: екстракт од стебло од Opuntia ficus-indica, бутилен гликол, алкохол, глицерин, 1,2-хександиол, метил глукет-20, вода, PEG-60 хидрогенирано рицинусово масло, феноксиетанол, карбомер, трометамин, амониум акрилоилдиметилтаурат/ VP кополимер, парфем, етилхексилглицерин, динатриум EDTA, екстракт од малахит, сок од Phyllostachis bambusoides, сок од Betula platyphylla japonica, натриум хијалуронат, екстракт од семе од Chenopodium quinoa, екстракт од плод од Prunus mume, екстракт од плод од Myrciaria dubia, екстракт од лист од Ilex paraguariensis, екстракт од плод од Euterpe oleracea, масло од семе од Opuntia ficus-indica, екстракт од лист од Mentha piperita, каприлен/капрински триглицерид, цетилетилхексаноат, церамид NP, хидрогениран лецитин, екстракт од стебло/лист од Acorus gramineus, циклохексасилоксан, екстракт од лист од Perilla frutescens, циклопентасилоксан, екстракт од семе од Citrus grandis, полисорбат 80-амил цинамал, еугенол, бензил салицилат, бутилфенил метилпропионал, цитронелол, хексил цинамал.

Huxley Essence ; Grab Water

1.790 ден

Нема на залиха