Кошничка 0 x

Product

Klairs Supple Preparation Toner 30ml

390 ден

Подгответе ја, хидрирајте ја и вратете ја еластичноста на вашата кожа со Supple Preparation Facial Toner. Jа балансира pH вредноста на кожата и ја подобрува ефикасноста на рутината за нега која следува, помагајќи да го извлечете најдоброто од производите од наредните чекори, како есенции, серуми или креми и да ја постигнете посакуваната состојба на кожата.
Содржи неколку клучни состојки како Phyto-Oligo кои ѝ обезбедуваат длабинска хидратација на кожата, како и пченични аминокиселини кои помогаат во намалување на воспалението на кожата.

Брзо се апсорбира и обезбедува целосна хидратација продолжена за повеќе од 20% од вообичаените тонери со хијалуронска киселина и бета-глукан.

Направен со мешавина од различни растителни екстракти и смирувачки состојки, овој не иритирачки, хидратантен тонер е погоден за сите типови кожа, дури и за најчувствителните.

Нанесете од тонерот на чисто лице. Нежно тапкајте со дланките по целото лице додека не се впие целосно остатокот од производот.

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Klairs Supple Preparation Toner 30ml

390 ден