Кошничка 0 x

Product

Missha Signature Wrinkle Filler BB Cream SPF37 PA++ 23 44 ml

1.790 ден 1.599 ден

Нема на залиха

𝐌𝐢𝐬𝐬𝐡𝐚 𝐒𝐢𝐠𝐧𝐚𝐭𝐮𝐫𝐞 𝐖𝐫𝐢𝐧𝐤𝐥𝐞 𝐅𝐢𝐥𝐥𝐞𝐫 𝐁𝐁 𝐂𝐫𝐞𝐚𝐦 𝐒𝐏𝐅𝟑𝟕 𝐏𝐀++ е BB крем со специјален филер кој ефикасно ги пополнува брчките и ја измазнува текстурата на кожата. Има одлична моќ на покривање и подмладување.

Тоа е 2 во 1 производ, составен од BB крем со специјален комплекс за измазнување кој ефикасно ги пополнува брчките и порите, ја измазнува текстурата на кожата и ги крие несовршеностите и есенција која содржи Syn-Ake (т.н. змиски пептид) и невропептиди, кои имаат ефект на ботокс и ефикасно подмладуваат.

Клучни состојки:

▪️  Syn-Ake или змиски пептид е синтетичка супстанца која ја имитира функцијата на змиски отров, познат како неверојатен агенс против брчки. Ги релаксира мимичните мускули, што овозможува да се спречи појавата на брчки. Тој е безбедна замена за ботокс.

▪️  Фулеренот ги измазнува брчките и ја спречува појавата на нови, ја избелува пигментацијата и има антиинфламаторно дејство. Ефикасно ја навлажнува кожата и одржува оптимално ниво на влага во клетките.

▪️  Ниацинамидот го забрзува процесот на обновување на клетките, ги намалува брчкитe, ги намалува порите и ја намалува хиперпигментацијата.

▪️  Аденозинот е позната антиејџ состојка. Ги затегнува и ги измазнува брчките, го забрзува метаболизмот на клетките и ги спречува знаците на стареење.

▪️  Маслото од сладок бадем има антимикробно и антиоксидантно дејство. Ги елиминира лупењето, сувоста и иритацијата. Помага да се изедначат малите брчки, да се изедначи микрорелјефот на кожата, да се подобри волуменот на кожата и да се подобри синтезата на колаген.

▪️  Ретинолот има изразен антиоксидантен потенцијал. Ја омекнува кожата, ја зголемува нејзината еластичност, помага да се намалат брчките.

▪️  Маслото од јојоба продира длабоко во кожата, ја навлажнува и храни. Поради високата концентрација на витамин Е тој е одличен антиоксидант, регенерира и ублажува воспаленија.

▪️  Колагенот ја подобрува општата состојба на кожата. Ја измазнува, ја прави цврста и еластична, ги отстранува фините линии и освежува.

Достапност: Нема залиха
Сподели на:

Missha Signature Wrinkle Filler BB Cream SPF37 PA++ 23 44 ml

1.790 ден 1.599 ден

Нема на залиха