Кошничка 0 x

Product

Mizon All In One Snail Repair Cream 75ml

1.590 ден

Нема на залиха

Намалете ги брчките, фините линии и лузните од акни со All In One Snail Repair Cream на познатиот корејски бренд MIZON. Со секојдневното користење ќе ги почувствувате фантастичните придобивки од мултифункционалната формула со висококонцентриран филтрат од слуз од полжав која ви овозможува целосна грижа како дел од рутината за нега на кожата.

Ја хидрира и штити кожата, помага да се изгубат фините линии, ги намалува лузните од акни, ја подобрува текстурата на кожата и го подобрува тенот.

 

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Употреба: Како последен чекор од негата, нанесете преку целото лице и нежно масирајте додека се впие целосно.

Состав: вода, филтрат од слуз од полжав, цетеарил оливат, сорбитан оливат, цетеарил алкохол, бутилен гликол, глицерил стеарат, диметикон, хидрогенирано растително масло, палмитинска киселина, етилхексилглицерин, стеаринска киселина, полиакрилат-13, карбомер, полиизобутен, натриум полиакрилат, аденозин, трополон, полисорбат 20, сорбитан изостеарат, динатриум EDTA, сок од Betula alba, глицерин, ekstrakt od Portulaca oleracea, алкохол, 1,2-хександиол, екстракт од корен од Gentiana lutea, екстракт од Achillea millefolium, екстракт од Artemisia absinthium, екстракт од цвет од Arnica montana, екстракт од Centella asiatica, натриум хијалуронат, палмитоил трипептид-5, бета-глукан, екстракт од плод од Vaccinium macrocarpon (брусница), екстракт од плод од Rubus idaeus (малина), екстракт од плод од Prunus serotina, екстракт од плод од Cornus оfficinalis, екстракт од плод од Punica granatum, калиум сорбат, бакар трипептид-1, феноксиетанол.

Mizon All In One Snail Repair Cream 75ml

1.590 ден

Нема на залиха