Кошничка 0 x

Product

COSRX Centella Blemish Cream

1.160 ден 1.019 ден

Нема на залиха

Достапност: Нема залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Centella Blemish Cream e крем збогатен со азиска центела. Овој смирувачки крем помага да се смират чувствителните или иритираните делови од кожата.

Употреба: По чистењето и нанесувањето на тонер, нанесете на таргетирани делови од лицето по потреба.

Состав: вода од лист од Centella asiatica, бутилен гликол, глицерин, масло од семе од Helianthus annuus (сончоглед), цинк оксид, диметикон, бетаин, 1,2-хександиол, екстракт од Viola tricolor, масло од Elaeis guineensis (палма), екстракт од јатки од Elaeis guineensis (палма), цетеарил алкохол, цетеарил оливат, сорбитан оливат, екстракт од Centella asiatica, цинк PCA, хидроксиетил акрилат/ натриум акрилоилдиметил таурат кополимер, ксантан гума, масло од лист од Melaleuca Alternifolia (чајно дрво), екстракѕ од корен од Scutelaria baicalensis.

 

COSRX Centella Blemish Cream

1.160 ден 1.019 ден

Нема на залиха