Кошничка 0 x

Product

Mizon Joyful Time Essence Mask – Vitamin

120 ден

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

MIZON Joyful Time Essence Mask – Vitamin е лист-маска со витаминска есенција која ја прави кожата значително посјајна по употребата. Витаминската есенција, не само што ја прави кожата посјајна, туку и ефикасно ја затегнува. Тоа е 3D лист-маска која природно се прилепува на кожата за подобро пренесување на високо концентрираните активни состојки кои на кожата ѝ даваат длабинска хидратација и прихрана.

Употреба: По миењето на лицето, нанесете тонер. Потоа извадете ја лист-маската од пакувањето. Покријте го лицето со маската започнувајќи со делот околу очите. По 10 до 20 минути отстранете ја маската и нежно тапкајте го лицето за да се впие преостанатата есенција.

Состав: вода, глицерин, метилпропандиол, бетаин, алкохол, 1,2-хександиол, PEG-40 хидрогенирано рицинусово масло, ксантан гума, екстракт од семе од Salvia hispanica, екстракт од Centella asiatica, екстракт од Houttuynia cordata, натриум цитрат, пропандиол, етилхексилглицерин, лимонска киселина, динатриум EDTA, натриум аскорбил фосфат (100ppm), алантоин, хидролизиран колаген, фруктоолигосахариди, сахарид хидролизат, пулулан, натриум хијалуронат, феноксиетанол, арома.

Mizon Joyful Time Essence Mask – Vitamin

120 ден