Кошничка 0 x

Product

SKIN1004 Madagascar Centella Soothing Cream 75ml

1.490 ден 1.309 ден

Toa е смирувачки крем кој содржи три вистински липидни компоненти кои ги содрж слојот на епидермисот благодарение на кои помага во обновување и зајакнување на бариерата на кожата. Има специфична златно жолта боја и гел текстура налик на мед но не осатава леплива трага. Брзо се впива во кожата, врзувајќи се со трите компоненти на липидниот слој на кожата за да стимулирајќи подобра апсорпција.

Покрај тоа што помага да се обнови и зајакне природната бариера на кожата, исто така помага за подолготрајно задржување на влагата во кожата. Богатите хидратантни состојки на овој крем ја оставаат кожата мазна и мека на допир.

Кремот има смирувачко дејство благодарение на неговите нежни состојки кои длабоко ја навлажнуваат и ја измазнуваат кожата.

Формулиран со церамиди, овој крем нуди совршена нега на кожата за оние кои сакаат да уживаат во посвежа, помазна кожа благодарение на способноста на церамидите да ги отстранат мртвите клетки и да ги заменат со нови клетки.

КЛУЧНИ СОСТОЈКИ:

Содржи 72% екстракт од Centella asiatica со потекло од недопрената природа на Мадагаскар. Екстрактот од Centella asiatica ja смирува кожата и го надополнува нивото на хидратација.

Церамидите, масните киселини и холестерол се 3 липидни компоненти на кожата, а овој крем прави нивно надополнување и обновување на природната бариера на кожата.

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

SKIN1004 Madagascar Centella Soothing Cream 75ml

1.490 ден 1.309 ден