Кошничка 0 x

Product

Yeouth Hyaluronic Acid Cream 30ml

2.699 ден 1.899 ден

Почувствувај ја разликата кај твојата кожа со 𝗛𝘆𝗮𝗹𝘂𝗿𝗼𝗻𝗶𝗰 𝗔𝗰𝗶𝗱 𝗖𝗿𝗲𝗮𝗺 на американскиот бренд 𝗬𝗲𝗼𝘂𝘁𝗵 . 

Овој богат и интензивен ноќен ќрем за жени и мажи ќе ја ревитализира вашата кожа додека спиете.

ДЕЈСТВО:

  • Интензивно ја хидрира кожата.
  • Ги намалува фините линии и брчките.
  • Ја враќа цврстината на кожата и ја подобрува еластичноста.

Ги намалува темните дамки и го воедначува нерамномерниот тен.

КЛУЧНИ СОСТОЈКИ:

  • Хијалуронската киселина интензивно хидрира и ја задржува влажноста во кожата. Кожата ја прави помазна и пополна и ја спречува појавата на брчки.
  • Витаминот Ц го подобрува тенот и ја намалува хиперпигментацијата. Ја штити кожата од слободните радикали.
  • Ферулинската киселина ја зголемува ефикасноста на витаминот ц и ја штити кожата од слободните радикали.
  • Трипептидите ги подобруваат тонот и текстурата. Ја подобруваат еластичноста на кожата и ја спреќуваат појавата на брчки.
  • Шиа путерот ја навлажнува и негува кожата.
Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Земја на производство: САД

Состав: Aqua, Glycine Soja (Soybean) Oil, Butylene Glycol, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate Se, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetyl Ethylhexanoate, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Ferulic Acid, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Phenoxyethanol, Sodium Hyaluronate, Glycerin, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Allantoin, Sodium Hydroxide, Ethylhexylglycerin, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Tocopheryl Acetate, Sodium Chloride, Myristoyl Tripeptide-31, Linalool, Limonene, Geraniol.

Yeouth Hyaluronic Acid Cream 30ml

2.699 ден 1.899 ден