Кошничка 0 x

Product

Yeouth Anti-Aging Super Serum 30ml

2.699 ден 1.899 ден

Овој серум е формулиран за да помогне во борбата против знаците на стареење и да го подобри изгледот на кожата. Богат со моќна мешавина на хранливи состојки, овој серум помага во хидратација и зајакнување на кожата, додека ја намалува појавата на фини линии и брчки. Богат е со хијалуронска киселина, која помага да се хидрира кожата, правејќи ја пополна и посјајна. Витаминот Ц и Е, ферулинската киселина и шиа путер дејствуваат заедно за да ја заштитат кожата од оштетување, да помогнат да се изедначи тонот на кожата и да се подобри целокупниот изглед на текстурата и цврстината на кожата. Трипептид-31 придонесува кожата да изгледа поеластично со помалку појава на фини линии и брчки.

Достапност: Има залиха
Сподели на:
Тип: Бренд:

Земја на производство: САД

Состав: Aqua, Glycine Soja (Soybean) Oil, Butylene Glycol, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate SE, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetyl Ethylhexanoate, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Ferulic Acid, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Phenoxyethanol, Sodium Hyaluronate, Glycerin, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Allantoin, Sodium Hydroxide, Ethylhexylglycerin, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Tocopheryl Acetate, Sodium Chloride, Myristoyl Tripeptide-31, Linalool, Limonene, Geraniol.

Yeouth Anti-Aging Super Serum 30ml

2.699 ден 1.899 ден