Кошничка 0 x

Product

Your Vegan The Rice Bran Sun Cream SPF50+ / PA++++ 50ml

1.190 ден 950 ден

Нема на залиха

Уживајте во сонцето со кремот за заштита од сонце на корејскиот бренд 𝐘𝐨𝐮𝐫 𝐕𝐞𝐠𝐚𝐧. 𝐓𝐡𝐞 𝐑𝐢𝐜𝐞 𝐁𝐫𝐚𝐧 𝐒𝐮𝐧 𝐂𝐫𝐞𝐚𝐦 пружа највисок степен заштита од сонце 𝐒𝐏𝐅𝟓𝟎+ / 𝐏𝐀++++.
 
Овој крем има хидратантна и смирувачка формула збогатена со хијалуронска киселина, церамиди и растителни екстракти. Неговата лесна текстура брзо се впива во кожата без да остави бела или леплива трага.
 
Што означува 𝐒𝐏𝐅𝟓𝟎+ / 𝐏𝐀++++?
▪️ UVB зраците предизвикуваат изгореници на кожата. Кремите со заштитен фактор SPF50+ блокираат 98% од UVB зраците.
▪️ UVA зраците предизвикуваат предвремено стареење на кожата. Кремите со PA++++ пружаат екстремно висока заштита од UVA зраците. За споредба, кремите со PA+ пружаат мала заштита, PA++ средна заштита, PA+++ висока заштита, а P++++ екстремно висока заштита од UVA.
 
𝐘𝐨𝐮𝐫 𝐕𝐞𝐠𝐚𝐧. 𝐓𝐡𝐞 𝐑𝐢𝐜𝐞 𝐁𝐫𝐚𝐧 𝐒𝐮𝐧 𝐂𝐫𝐞𝐚𝐦 𝐒𝐏𝐅𝟓𝟎+ / 𝐏𝐀++++ пружа највисок степен на заштита од сонце.
 
КЛУЧНИ СОСТОЈКИ:
  • Вода од оризови трици содржи голема количина на висококвалитетни протеини и витамини. Го подобрува тенот и ја подобрува еластичноста на кожата. Оваа состојка е позната по тоа што го осветлува тонот на кожата и помагаат во справувањето со старечките флеки, трагите од акни и нерамномерен тен. Ја прави кожата воедначена, чиста и сјајна, ја подобрува нејзината хидратација и помага во обновување на кожната бариера.
  • Содржи неколку типа на хијалуронска киселина која ја одржува кожата добро хидрирана во сите нејзини слоеви и ѝ дава свежина и сјај во текот на денот. Исто така ја прави кожата полна и еластична и ги намалува брчките и фините линии.
  • Церамидите ја зајакнуваат заштитната бариера на кожата.
  • Екстрактот од азиска центела ги смирува иритацијата и црвенилото и стимулира побрзо заздравување на кожата.
  • Екстрактот од камилица има моќно антивоспалително дејство врз кожата, ја намалува иритацијата и појавата на акни.
  • Екстрактот од зелен чај е моќен антиоксидант и ја штити кожата од штетното влијание од околината.
Достапност: Нема залиха
Сподели на:

Замја на производство: Јужна Кореја

Состав: Water, Methyl trimethicone, EthylHexyl Methoxycinnamate, Zinc Oxide, Butylene Glycol, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Ethylhexyl Salicylate, Polyglyceryl-4 Isostearate, Titanium Dioxide,  Niacinamide,  Dimethicone, Hexyl Laurate, Betula Platyphylla Japonica Leaf Extract, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Synthetic Beeswax,  Sodium Chloride, Dipropylene Glycol, Sorbitan Sesquioleate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Triethoxycaprylylsilane, Aluminum Hydroxide, Hydroxyacetophenone, Stearic Acid, Ethylhexylglycerin, Xanthan Gum, Fragrance, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Oryza Sativa (Rice) Bran Water, Glycerin, Adenosine, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated Lecithin, Centella Asiatica Extract, Pentylene Glycol, Cyclotetrasiloxane, Cyclopentasiloxane, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Ceramide NP, Sodium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Dipotassium Glycyrrhizate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hyaluronic Acid, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Mentha Rotundifolia Leaf Extract, Sodium Acetylated Hyaluronate, Thymus Vulgaris (Thyme) Leaf Extract, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Potassium Hyaluronate.

Your Vegan The Rice Bran Sun Cream SPF50+ / PA++++ 50ml

1.190 ден 950 ден

Нема на залиха