Кошничка 0 x

Product

Aromatica Orange Cleansing Sherbet 180g

2.150 ден 1.978 ден

Нема на залиха

Aromatica Orange Cleansing Sherbet е нежен, но ефикасен балзам за чистење на лицето на маслена база, кој со леснотија длабински ја отстранува нечистотијата и сите траги од шминка и прави благ пилинг на лицето отстранувајќи ги наталожените мртви клетки.

Toa е балзам со цврста текстура кој при допир со кожата веднаш се топи и лесно се нанесува. Ја чисти кожата урамнотежувајќи го создавањето на маснотии, ја навлажнува, ја прави мека и ја остава со чувство  на свежина и пријатен мирис.

Содржи повеќе природни масла добиени со процес на ладно цедење, при што тие го задржуваат природниот мирис, боја и активни состојки.

Канола маслото и органското масло од бабасу овозможуваат да се расворат нечистотиите и мртвите клетки. Маслото од бабасу, исто така содржи лауринска киселина, благодарение на која делува антибактериски и антиинфламаторно. Маслото од јатки од дива кајсија содржи масни киселини, линолна киселина и витамин Е кои на кожата и даваат еластичност.

Овој производ содржи 3 вида есенцијални масла на кои се должи пријатниот мирис, а покрај тоа имаат и антибактериско дејство. Тоа се маслото од цвет на Cananga odorata, маслото од стебло на Cedrus atlantica (кедар) и маслото од кора на Citrus aurantium dulcis (портокал).

Достапност: Нема залиха
Сподели на:

Состав: масло од Helianthus annuus, сорбет-30 тетраолеат, полиетилен, масло од јатка од Prunus armeniaca, *масло од семе од Orbignya oleifera, **лимонен, масло од цвет од Cananga odorata, масло од Cedrus atlantica, токоферол, масло од лушпа од Citrus aurantium dulcis, **бензил бензоат, **линалул *сертифицирано органски **од природно есенцијално масло

Aromatica Orange Cleansing Sherbet 180g

2.150 ден 1.978 ден

Нема на залиха